Bayern vyhrál na hřišti trápícího se Schalke 4:0

24. 1. 2021 17:30

Fotbalisté Bayernu Mnichov potvrdili v 18. kole německé ligy roli favorita a na hřišti posledního Schalke zvítězili hladce 4:0. Útočník Robert Lewandowski k výhře lídra přispěl 23. gólem v sezoně a navíc jako první bundesligový hráč skóroval v osmém venkovním utkání v řadě. Český reprezentant Pavel Kadeřábek nastoupil po zranění poprvé od října za Hoffenheim a slavil výhru 3:0 nad Kolínem nad Rýnem.

Skóre otevřel v 33. minutě Thomas Müller a Lewandowski po změně stran zvýšil. Polský kanonýr si naběhl za obranu na "dloubáček" Joshuy Kimmicha, který v utkání přihrál na tři góly, pokryl si míč před bránícími hráči a i v tísni překonal brankáře Tima Horna. V čele tabulky střelců má náskok devíti gólů před druhým Erlingem Haalandem z Dortmundu.

Další dvě branky přidali v závěru znovu Müller a David Alaba. Bavorský velkoklub navázal na vítězství z prvního vzájemného zápasu, v němž v září uštědřil soupeři debakl 8:0. Bayern vede tabulku už o sedm bodů před Lipskem, Schalke ztrácí deset bodů na pozice znamenající záchranu.

Hoffenheim vyhrál v lize podruhé za sebou i díky dvěma proměněným pokutovým kopům Andreje Kramariče. Kadeřábek se dostal do hry za rozhodnutého stavu v 75. minutě, kdy vystřídal Mijata Gačinoviče. Hoffenheim je jedenáctý a Kolínu, který je třetí od konce na pozici znamenají baráž o udržení, se vzdálil na rozdíl sedmi bodů.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Bayern Mnichov 0:4 (33. a 88. Müller, 54. Lewandowski, 90. Alaba), Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 3:0 (7. z pen. a 75. z pen. Kramarič, 28. Baumgartner).

1. Bayern Mnichov 18 13 3 2 53:25 42
2. Lipsko 18 10 5 3 31:17 35
3. Leverkusen 18 9 5 4 32:18 32
4. Wolfsburg 18 8 8 2 27:19 32
5. Mönchengladbach 18 8 7 3 35:28 31
6. Eintracht Frankfurt 18 7 9 2 35:27 30
7. Dortmund 18 9 2 7 35:26 29
8. Union Berlín 18 7 7 4 33:23 28