Astori zemřít nemusel. Kapitán Fiorentiny mohl přežít, kdyby nebyl na pokoji sám

Sbohem, grande capitano. Itálie se rozloučila s Astorim, dorazil i Buffon či expremiér země
S jednatřicetiletým obráncem Fiorentiny, který náhle zemřel ve spánku na hotelovém pokoji před utkáním italské ligy, se přišlo rozloučit několik tisícovek fanoušků.
Náměstí před bazilikou Santa Croce bylo zcela zaplněno příznivci.
Fanoušci skandovali jméno zesnulého obránce a "grande capitano", tedy velký kapitán.
Mezi truchlícími nechyběl brankář Juventusu Gianluigi Buffon.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
8. 6. 2018 16:50
Italský reprezentant nezemřel ve spánku, jeho smrt způsobila podle nových zjištění tachykardie, nikoliv zástava srdce.

Řím - Kapitán fotbalistů Fiorentiny Davide Astori podle nových zjištění zemřel kvůli abnormálně zvýšené tepové frekvenci (tachykardii). Bezprostředně po březnovém úmrtí jednatřicetiletého obránce lékaři hovořili o srdeční zástavě.

Čtrnáctinásobný italský reprezentant Astori byl nalezen mrtev 4. března ve svém hotelovém pokoji, kde pobýval s týmem před ligovým utkáním proti Udine. Původně se mělo za to, že zemřel ve spánku na zástavu srdce, jež se postupně zpomalovalo, až se zastavilo úplně.

Italský list Corriere dello Sport ale dnes zveřejnil výňatky z lékařské zprávy dvou profesorů, podle níž byl příčinou Astoriho smrti jev zvaný tachykardie či tachyarytmie. Hráčovo srdce začalo bít tak rychle, až se zastavilo. Podle zprávy Astori nezemřel ve spánku a jeho smrti se dalo zabránit, pokud by s ním někdo byl na pokoji a poskytl mu pomoc či zavolal lékaře.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Lidé v květnu utráceli hlavně za nepotravinářské zboží, tržby obchodníků stouply o dvě procenta

Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad.

Bez očištění o kalendářní vlivy se květnové tržby snížily meziročně o 0,7 procenta. Letošní květen měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.

"Pokles tržeb zaznamenal prodej pohonných hmot a prodej potravin, naopak prodej nepotravinářského zboží se meziročně zvýšil o 2,6 procenta," uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková. Vyšší tržby podle ní vykázal zejména prodej prostřednictvím internetu a také prodej výrobků pro domácnost.

Další zprávy