Šampioni ztratili. Manchester City nevyzrál na Tottenham, gól v nastavení neplatil

17. 8. 2019 21:02
Fotbalisté mistrovského Manchesteru City v anglické lize navzdory velké převaze doma pouze remizovali 2:2 s Tottenhamem. Stoprocentní bilanci naopak mají po dvou kolech Liverpool s Arsenalem, který do sezony vstoupil poprvé od roku 2009 dvěma výhrami.
Gabriel Jesus, útočník Manchesteru City, se marně snaží umluvit rozhodčího, aby v nastavení uznal jeho gól do sítě Tottenhamu | Foto: Reuters

Manchester City dvakrát vedl, ale ani jednou nedokázal náskok udržet. Jako první skóroval Raheem Sterling a navázal na hattrick z prvního kola proti Norwichi. Anglický reprezentant se stal druhým hráčem v nové sezoně a čtvrtým v historii, který v úvodních dvou kolech Premier League dokázal dát čtyři góly.

Dnes ho předběhl Teemu Pukki z Norwiche, jenž před týdnem jednou brankou zmírnil debakl 1:4 s Liverpoolem a nyní třemi zásahy zařídil výhru 3:1 nad Newcastlem. Před tím se to povedlo v ročníku 1994/95 Robbiemu Fowlerovi z Liverpoolu a Gianlucovi Viallimu z Chelsea v sezoně 1997/98.

Tottenham ale už v 23. minutě vyrovnal zásluhou Erika Lamely a i po přestávce našli hosté odpověď na zásah Sergia Agüera, když po pouhých devatenácti sekundách srovnal Lucas Moura.

Manchester City měl ve druhém poločase drtivou převahu, ale jeho šance zlikvidoval gólman Hugo Lloris. A když v nastavení dal třetí gól domácích Gabriel Jesus, nebyl po poradě s videorozhodčím uznán kvůli ruce.

Druhé vítězství naopak oslavil vicemistr Liverpool, který si odvezl ze Southamptonu tři body za výhru 2:1. Hosty poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Sadio Mané, na něj v 71. minutě navázal Roberto Firmino. Zápas v závěru zdramatizovala chyba hostujícího brankáře Adriána, potrestal ji Danny Ings.

Španělský gólman chyboval tři dny poté, co Liverpoolu pomohl k vítězství nad Chelsea v penaltovém rozstřelu Superpoháru UEFA. Při oslavách mu jeden z fanoušků, který v Istanbulu vtrhnul na hřiště, poranil kotník a Adriánův start tak byl v utkání se Southamptonem nejistý.

"Měl oteklý kotník a my jsme na něj dozadu hráli příliš mnoho míčů. S jeho výkonem jsem ale naprosto spokojen," řekl na klubovém webu trenér Jürgen Klopp, jehož výběr v součtu s minulou sezonou Premier League vyhrál pojedenácté za sebou a stanovil nový klubový rekord.

Arsenal uspěl rovněž 2:1 a do sezony poprvé po deseti letech vstoupil dvěma výhrami. Vedení domácím zajistil Alexandre Lacazette, ale těsně před poločasem vyrovnal Ashley Barnes, který se prosadil už dvakrát v prvním kole. Druhý gól Arsenalu dal v 64. minutě Pierre-Emerick Aubameyang a stejně jako před týdnem proti Newcastlu zařídil londýnskému celku vítězství.

Pod obě branky Arsenalu se přihrávkami podepsal Dani Ceballos. Španělský záložník se stal teprve třetím hráčem v historii klubu, který zaznamenal dvě asistence při ligovém debutu. Před ním se to podařilo jen Rayi Parlourovi a Henriku Mchitarjanovi.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Manchester City - Tottenham 2:2 (20. Sterling, 35. Agüero, - 23. Lamela, 56. Moura), Arsenal - Burnley 2:1 (13. Lacazette, 64. Aubameyang - 43. Barnes), Southampton - Liverpool 1:2 (83. Ings - 45.+1 Mané, 71. Firmino), Aston Villa - Bournemouth 1:2 (71. Luiz - 2. King z pen., 12. H. Wilson), Brighton - West Ham United 1:1 (65. Trossard - 62. Hernández), Everton - Watford 1:0 (10. Bernard), Norwich - Newcastle 3:1 (33., 63. a 76. Pukki - 90.+3 Shelvey).