Černý den českých brankářů v Německu. Koubek dostal pět gólů, Pavlenka tři

17. 8. 2019 17:39
Český brankář Tomáš Koubek obdržel při prvním bundesligovém startu pět gólů a fotbalisté Augsburgu, za které debutoval i stoper Marek Suchý, prohráli v úvodním kole s vicemistrem z Dortmundu 1:5.

Nedařilo se ani gólmanovi Jiřímu Pavlenkovi a obránci Theodoru Gebre Selassiemu z Brém, které podlehly doma Düsseldorfu 1:3.

Koubek poprvé inkasoval již ve třetí minutě, když vyrovnal Paco Alcácer. Slabou osmiminutovku si pak defenziva Augsburgu vybrala v úvodu druhého poločasu, kdy se Dortmund prosadil hned třikrát brankami Jadona Sancha, Marca Reuse a znovu Alcácera. Debakl završil v 82. minutě Julian Brandt.

Úvod nové sezony zhořkl i Brémám. Po brance hostujícího Rouwena Hennigse z 36. minuty sice domácí mužstvo vyrovnalo zásluhou Johannese Eggesteina,

Pavlenkův tým ale nedokázal ve druhé půli pokrýt dva centry do pokutového území a v rozmezí dvanácti minut inkasoval. Prosadili se Kenan Karaman a Kaan Ayhan.

Jediným světlým momentem pro domácí bylo přepsání historických tabulek, neboť Brémy nastoupily k 1867. utkání v bundeslize, čímž překonaly dosavadní rekord Hamburku. Ten hraje od minulé sezony druhou nejvyšší soutěž.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Brémy - Düsseldorf 1:3 (47. Eggestein - 36. Hennings, 52. Karaman, 64. Ayhan), Dortmund - Augsburg 5:1 (3. a 59. Alcácer, 51. Sancho, 57. Reus, 82. Brandt - 1. Niederlechner), Freiburg - Mohuč 3:0 (82. Holer, 84. Schmid, 86. Waldchmidt z pen.), Leverkusen - Paderborn 3:2 (10. Bailey, 19. Havertz, 69. Volland - 15. Michel, 25. Mamba), Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 2:1 (16. Arnold, 60. Weghorst - 90.+1 Terodde), Mönchengladbach - Schalke 0:0.