Agent Raiola na Pogbově přestupu do United vydělal 27 milionů eur

ČTK ČTK
25. 10. 2016 19:41
Generální ředitel Juventusu Giuseppe Marotta odhalil podrobnosti letního přestupu Paula Pogby z turínského klubu do Manchesteru United.
Paul Pogba
Paul Pogba | Foto: Reuters

Turín - Fotbalový agent Mino Raiola na letním rekordním přestupu záložníka Paula Pogby z Juventusu do Manchesteru United (105 milionů eur) vydělal 27 milionů eur (asi 730 milionů korun). Závratnou částku odhalil generální ředitel turínského klubu Giuseppe Marotta.

Třiadvacetiletý francouzský fotbalista a vicemistr Evropy se do Manchesteru vrátil po čtyřech úspěšných letech v Juventusu. Italský klub Pogbu tehdy koupil za pouhých 1,5 milionu eur.

"Dostali jsme za něj 105 milionů eur (asi 2,8 miliardy korun). Plus je tam klauzule na dalších pět milionů, která se aktivuje, pokud s United podepíše novou smlouvu nebo bude prodán za více než za 50 milionů eur," řekl Marotta na setkání akcionářů italského klubu.

"Výsledkem je zisk 95 milionů eur, z něhož bude 27 milionů vyplaceno Minu Raiolovi a jeho společnosti. Čistý profit pro nás je tedy 72 milionů eur," doplnil generální ředitel Juventusu.

Podle něj bylo téměř nemožné Pogbu v Turíně udržet. "Chtěl přestoupit za každou cenu. Nebyla to pouze otázka peněz. Byli bychom sice schopni splnit jeho finanční požadavky, ale to by mohlo vyústit v nepokoje v kabině," doplnil Marotta.

Raiola patří k nejbohatším a nejvlivnějším agentům současnosti. Vedle Pogby mezi jeho klienty patří Zlatan Ibrahimovic nebo Mario Balotelli. Osmačtyřicetiletý Nizozemec narozený v Itálii v minulosti zastupoval také bývalého reprezentačního kapitána a současného viceprezidenta Juventusu Pavla Nedvěda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy