A znovu do Rumunska. Uhrin převezme Medias, vydělá si 160 tisíc měsíčně plus bonusy

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 6. 2020 15:52
Fotbalový trenér Dušan Uhrin mladší po nedávném konci na lavičce Dinama Bukurešť povede další rumunský celek Gaz Metan Medias.
Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší | Foto: Milan Kammermayer

Dvaapadesátiletý český kouč se s aktuálně šestým týmem první ligy dohodl podle tamních médií na roční smlouvě s roční opcí. Trénovat bude i českého záložníka v dresu Gaz Metanu Lukáše Droppu.

Uhrin povede už čtvrtý rumunský tým, v minulosti trénoval také Temešvár a Kluž. V Dinamu Bukurešť syn kouče českých vicemistrů Evropy z roku 1996 skončil v březnu před vypuknutím pandemie covidu-19.

V prvním duelu po koronavirové pauze ještě Uhrin podle rumunských médií Gaz Metan nepovede. Premiéru si odbude 20. června na půdě FCSB, bývalé Steauy Bukurešť. Před převzetím týmu musí absolvovat dva testy na covid-19.

Celek Medias z pátého místa po základní části postoupil do skupiny o titul pro šest nejlepších týmů rumunské ligy. Po dvou kolech nadstavby mu patří šestá příčka se ztrátou tří bodů na druhou pozici.

Podle rumunských médií Uhrin uzavřel smlouvu na rok s roční opcí, která se automaticky aktivuje, pokud v další sezoně s mužstvem projde do skupiny o titul.

Brát má údajně šest tisíc eur (160 tisíc korun) měsíčně plus bonusy, zatímco v Dinamu měl plat 10 tisíc (266 tisíc korun). Podle médií je součástí dohody i klauzule o tom, že bývalý kouč Plzně, Slavie Praha či Mladé Boleslavi může Gaz Metan kdykoliv opustit, když dostane lepší nabídku ze zahraničí.

Jeho asistentem má podle několika zdrojů být Petr Čuhel, který momentálně plní roli oficiálního hlavního trenéra Příbrami. Nový kouč posledního celku české ligy Pavel Horváth totiž ještě nemá dostudovanou profesionální licenci a může vystupovat jen jako asistent.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy