A znovu do Rumunska. Uhrin převezme Medias, vydělá si 160 tisíc měsíčně plus bonusy

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 6. 2020 15:52
Fotbalový trenér Dušan Uhrin mladší po nedávném konci na lavičce Dinama Bukurešť povede další rumunský celek Gaz Metan Medias.
Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší | Foto: Milan Kammermayer

Dvaapadesátiletý český kouč se s aktuálně šestým týmem první ligy dohodl podle tamních médií na roční smlouvě s roční opcí. Trénovat bude i českého záložníka v dresu Gaz Metanu Lukáše Droppu.

Uhrin povede už čtvrtý rumunský tým, v minulosti trénoval také Temešvár a Kluž. V Dinamu Bukurešť syn kouče českých vicemistrů Evropy z roku 1996 skončil v březnu před vypuknutím pandemie covidu-19.

V prvním duelu po koronavirové pauze ještě Uhrin podle rumunských médií Gaz Metan nepovede. Premiéru si odbude 20. června na půdě FCSB, bývalé Steauy Bukurešť. Před převzetím týmu musí absolvovat dva testy na covid-19.

Celek Medias z pátého místa po základní části postoupil do skupiny o titul pro šest nejlepších týmů rumunské ligy. Po dvou kolech nadstavby mu patří šestá příčka se ztrátou tří bodů na druhou pozici.

Podle rumunských médií Uhrin uzavřel smlouvu na rok s roční opcí, která se automaticky aktivuje, pokud v další sezoně s mužstvem projde do skupiny o titul.

Brát má údajně šest tisíc eur (160 tisíc korun) měsíčně plus bonusy, zatímco v Dinamu měl plat 10 tisíc (266 tisíc korun). Podle médií je součástí dohody i klauzule o tom, že bývalý kouč Plzně, Slavie Praha či Mladé Boleslavi může Gaz Metan kdykoliv opustit, když dostane lepší nabídku ze zahraničí.

Jeho asistentem má podle několika zdrojů být Petr Čuhel, který momentálně plní roli oficiálního hlavního trenéra Příbrami. Nový kouč posledního celku české ligy Pavel Horváth totiž ještě nemá dostudovanou profesionální licenci a může vystupovat jen jako asistent.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy