Žádné slitování. Zklamal jsi svou zemi, zpívali hvězdnému Kaneovi fanoušci Brentfordu

Rudolf Černík Rudolf Černík
27. 12. 2022 18:13
Hvězdný útočník Harry Kane se stále těžce vyrovnává s tím, že i kvůli jeho neproměněné penaltě skončily sny Anglie o triumfu na nedávném mistrovství světa ve fotbale už ve čtvrtfinále. A teď jeho rány ještě zjitřil nemilosrdný chorál fanoušků Brentfordu.
Útočník Tottenhamu Harry Kane při utkání s Brentfordem
Útočník Tottenhamu Harry Kane při utkání s Brentfordem | Foto: Reuters

Kane na katarském šampionátu neproměnil v závěru penaltu, kterou mohl čtvrtfinálový duel s Francií vyrovnat na 2:2 a poslat zápas alespoň do prodloužení.

Jenže míč z puntíku kopl vysoko nad bránu a Albion se musel opět hořce vzdát naděje, že konečně po 56 letech zase dosáhne na triumf na velkém turnaji.

"Samozřejmě to teď bolí a bude to bolet ještě dlouho. Těžko se s tím smiřuje. Jsem zdeptaný," soukal ze sebe kapitán Three Lions po vyřazení.

V pondělí poprvé od osudného selhání znovu vyběhl k soutěžnímu zápasu, jako kapitán vedl Tottenham při restartu Premier League k duelu proti Brentfordu. A fanoušci domácích Včel s ním neměli pražádný soucit.

"Zklamal jsi svou zemi, zklamal jsi svou zemi," spustili při utkání chorál na Kaneovu adresu.

Nešťastníka se zastali samozřejmě příznivci Spurs, když sborově odpověděli popěvkem "Je jedním z nás".

A nezůstali jen u toho. Na oplátku přidali skandování na adresu útočníka Ivana Toneyho, jenž čelí obvinění z 232 porušení pravidel o sázení. "Toney, jaké jsou sázky?" a "Zítra dostaneš padáka" znělo hromově z kotle fanoušků Tottenhamu.

Oba terče příznivců odpověděli přímo na trávníku po svém: Toney při svém 50. startu v Premier League zvýšil 11. gólem v sezoně v 54. minutě na 2:0 pro Brentford.

Kane zase o čtvrt hodiny později snížil, jeho třináctá trefa v ročníku pomohla Tottenhamu ke konečné remíze 2:2. Domácí jsou po ní na desáté příčce tabulky, Spurs patří čtvrtá pozice. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy