Wenger strčil do rozhodčího, od disciplinární komise mu hrozí trest

23. 1. 2017 18:15
V nastaveném čase měl opustil lavičku, což ale Arséne Wenger nesl dost nelibě a postrčil čtvtého rozhodčího. Teď hrozí trenérovi Arsenalu trest.
Arséne Wenger
Arséne Wenger | Foto: Reuters

Londýn - Disciplinární komise anglické ligy zahájila řízení s trenérem fotbalistů Arsenalu Arsénem Wengerem. Důvodem je koučova roztržka se čtvrtým rozhodčím v závěru nedělního zápasu s Burnley, které londýnský celek nakonec vyhrál 2:1.

Wengera rozlítilo v 92. minutě odpískání penalty, ze které brankáře Petra Čecha překonal Andre Gray. Francouzský kouč byl vykázán z lavičky a při následné hádce strčil do Anthonyho Taylora. Arsenal nakonec dokázal zvítězit, v osmé minutě nastavení rozhodl rovněž z pokutového kopu Alexis Sánchez.

Incidentem se dnes začala zabývat disciplinární komise, a i když se sedmašedesátiletý Wenger hned po utkání omluvil, hrozí mu trest. V roce 2012 dostal tehdejší kouč Newcastlu Alan Pardew za podobný prohřešek pokutu 20 tisíc liber a dvouzápasový zákaz vedení týmu z lavičky.