Votíková se v semifinále Ligy mistrů zranila, PSG pak do finále neprošlo

30. 4. 2022 23:38
Česká brankářka Barbora Votíková si s Paris St. Germain finále letošní fotbalové Ligy mistryň nezachytá.
Barbora Votíková
Barbora Votíková | Foto: ČTK

Pětadvacetiletá brankářka nedohrála kvůli zranění odvetné semifinále s Lyonem, její tým nakonec prohrál 1:2 a po předchozí porážce 2:3 ze hřiště soupeře do rozhodujícího boje o titul neprošel.

Reprezentační brankářka Votíková inkasovala v domácí odvetě ve 14. minutě, kdy ji překonala držitelka Zlatého míče Hegerbergová. Bývalá hráčka Slavie se navíc krátce před přestávkou zranila a do druhé půle ji vystřídala Vollová.

Hráčky PSG vyrovnaly po hodině hry zásluhou Katotoové, ale sedm minut před koncem pečetila postup hostujícího celku Renardová.

Lyon vyzve ve finále obhájkyně prvenství z Barcelony, jež postoupily i přes prohru ve Wolfsburgu 0:2. První duel totiž katalánský klub vyhrál 5:1.

Finále se uskuteční 22. května v Turíně.