Video: Fotbalisté se na africkém šampionátu hroutili k zemi. Slzným plynem je otrávila policie

Nepříjemné chvilky zažili aktéři semifinálového zápasu mistrovství Afriky do dvaceti let. Ve čtrnácté minutě prodloužení mezi domácí Zambií a Jihoafrickou republikou z ničeho nic začali padat k zemi a zakrývali si obličej. Počáteční chaos, který vyvolal strach z teroristického útoku, se ale brzy rozplynul. Jak vyšlo najevo, zápas na více než šest minut přerušil slzný plyn, který použila policie poblíž stadionu. V prodloužení nakonec rozhodl ve 108. minutě záložník domácích Edward Chilufya. Zambie se ve finále potká s vítězem duelu Senegal-Guinea.
Ilustrační foto | Video: www.youtube.com
 

Právě se děje

před 10 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy