Příběh zachránce Koného obletěl svět. Reakce lidí mě překvapily, říká hráč Slovácka

Marek Janoš Marek Janoš
26. 2. 2017 15:16
Fotbalový útočník Francis Koné v sobotu pohotovou reakcí v zápase Bohemians se Slováckem pomohl protihráči Martinu Berkovcovi po tvrdé srážce z nejhoršího. Nejspíš mu i zachránil život. Zpráva o jeho činu se ale dostala například do Anglie a zaplavila sociální sítě.
Francis Koné.
Francis Koné. | Foto: ČTK

Praha - Česká liga se opět proslavila v zahraničí. Tentokrát ovšem nejde například o ostudné chování rozhodčích, ale o příkladný příběh fotbalového zachránce Francise Koného. Šestadvacetiletý útočník Slovácka pohotově pomohl protihráči Martinu Berkovcovi poté, co se srazil s Danielem Krchem.

Činu si všimla zahraniční média. Například anglický The Mirror píše o Koném jako hrdinovi a všímá si i poděkování Martina Berkovce prostřednictvím Facebooku. "Skvělá práce," komentuje pohotovost Koného facebooková stránka The Sport Bible s téměř deseti miliony fanoušků.

Zprávu přejala i další média například v Polsku, Maďarskou nebo Itálii. Fanoušci chválí čin na sociálních sítích. "Překvapilo mě to. Pořád mi chodí zprávy a telefonáty," popisuje Koné. "Pozitivní reakce lidí mě těší, ale byl to strašný zážitek. Už ho nechci zažít. Děkuju bohu, že to takto dopadlo," dodává.

Koné přispěchal s pomocí rychle, protože podobné situace už zažil v Thajsku a Africe. "Poprvé se to přihodilo v roce 2010. Tehdy jsem byl vystrašený, ale když se to stalo podruhé, už jsem věděl, co mám dělat," popisuje. 

Po srážce putovali Krch i Berkovec ještě během zápasu do nemocnice. Po několika vyšetřeních byli už oba hráči propuštěni. Berkovec utrpěl otřes mozku a má přeražený zub, Krch vyvázl s lehčím otřesem mozku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361.522 letů. Je to nejméně za téměř 20 let

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů. Oproti období před krizí jde o pokles zhruba o 57 procent, zároveň je to nejméně za téměř 20 let.

Zdroj: Ekonomika
před 25 minutami

Maltská kandidátka Roberta Metsolaová byla zvolena předsedkyní Evropského parlamentu

Maltská lidovecká poslankyně Roberta Metsolaová, kandidátka nejsilnější lidovecké frakce, byla v úterý zvolena novou předsedkyní Evropského parlamentu. Získala 458 hlasů z celkem 690 odevzdaných. Ve svém úvodním projevu připomněla odkaz Václava Havla.

Švédská zelená poslankyně Alice Bahová Kuhnkeová získala 101 hlasů a španělská kandidátka krajní levice Sira Regová 57 hlasů. Celkem 74 odevzdaných hlasů bylo neplatných. Polský konzervativec Kosma Zlotowski svou kandidaturu na poslední chvíli stáhnul.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Technik souzený za odbytou revizi v Dukovanech přiznal vinu, hrozí mu až osm let vězení

Technik souzený kvůli kontrole svarů v jaderné elektrárně v Dukovanech v roce 2012 se dohodl na uznání viny a trestu. Soud připravuje usnesení. Za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu hrozilo až osmileté vězení. V návrhu o vině a trestu navrhuje obhájce trest 18 měsíců vězení s tříletou podmínkou a tříletým zákazem činnosti. Spor projednává okresní soud v Třebíči.

Podle státního zástupce Tomáše Černého způsobil technik jako zaměstnanec společnosti Tediko společnosti ČEZ a. s. škodu značného rozsahu. Vyčíslená byla na více než 15 milionů korun. Soud nepřipustil, aby se společnost ke sporu připojila kvůli náhradě škody, odkázal ji na jiné řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy