Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 7. 2011 7:25
Viktoria vstoupila do třetího předkola na jedničku
Viktoria Plzeň vykročila úspěšně do 3. předkola fotbalové Ligy mistrů.
Viktoria Plzeň vykročila úspěšně do 3. předkola fotbalové Ligy mistrů. | Foto: ČTK

Trondheim - Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v prvním utkání 3. předkola milionářské Ligy mistrů na půdě Rosenborgu Trondheim 1:0 a připravili si více než dobrou pozici do domácí odvety, jež se hraje příští týden.

Zápas rozhodla již v první půli letní posila mistrů české ligy Václav Pilař, který se prosadil pohotovou a přesnou dorážkou z malého vápna.

Před začátkem duelu proběhla minuta ticha na památku obětí pátečních tragických událostí, které na několik dní ochromily celé Norsko.

Fotbal ŽIVĚ: Plzeň porazila Trondheim na jeho půdě 1:0
Hráči Plzně: Na miliony teď nemyslíme, chceme postoupit
Fotbal ve stínu násilí. Plzeňské v Norsku nikdo nevítal

A domácí fotbalisté jakoby na samotný zápas ani neměli myšlenky. Plzeň byla od počátku aktivnější a jistější v kombinaci. Už v 6. minutě si hosté vypracovali dobrou šanci, Horváthův centr z levé strany ale nedokázal nikdo usměrnit do sítě.

Dobrý začátek Viktorky zbrzdila v 16. minutě nepřijemná událost. Brankář Pavlík se v jednom ze soubojů zranil a do branky musel náhradník Daněk.

Poté se dostal k míči Petržela a zpoza vápna nepříjemnou jedovkou, která mířila jen těsně vedle, vystrašil brankáře Örlunda.

Ve 33. minutě už zahřmělo. Po centru Jiráčka vyhrál hlavičkový souboj Bakoš a dobíhající Pilař zblízka prudkou ranou prostřelil gólmana norského týmu.

Po inkasovaném gólu začali domácí bojovat a zařadili vyšší rychlostní stupeň. Na začátku druhé půle se dostal do výrazné možnosti Skjelbred, zblízka ale přestřelil.

Viktoriáni výborně plnili taktické pokyny a ve druhé půli se zaměřili na rychlé brejky, kterými v pravidelných intervalech zaměstnávali obranu soupeře.

Především na pravé straně se dařilo rychlíkům Rajtoralovi a Petrželovi, zleva zase hrozil maličký Pilař. Rosenborg měl platonický tlak, ovšem potvrzoval, proč je v letošním ročníku ligy až na desátém místě.

V závěru ale přece jen mohl vyrovnat. Nejprve čtyři minuty před koncem nedokázal svou šanci proměnit Lustig a poté v nastaveném čase vyřešila obrana Plzně několik nepříjemných závarů.

Výhrou si Plzeň přiblížila nejen postup do závěrečného play off o základní skupinu Ligy mistrů, ale také prémii ve výši 80 milionů korun.

Podívejte se na gól Pilaře, který rozhodl úvodní duel 3. předkola

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Rosenborg Trondheim - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branky: 33. Pilař. Rozhodčí: Jug - Ui, Kogej (všichni Slovin.). ŽK: Larsen, Moldskred, Dorsin - Bakoš, Čišovský, Jiráček. Diváci: 8028.

Rosenborg: Örlund - Lustig, Larsen, Wangberg, Dorsin - Henriksen - Svensson (73. Olsen), Skjelbred, Winsnes (82. Namugunga), Moldskred - Prica. Trenér: Jönsson.

Plzeň: Pavlík (16. Daněk) - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (78. Ďuriš), Kolář, Pilař (88. Ševinský) - Bakoš. Trenér: Vrba.

před 23 minutami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.