VIDEO Nechte mi to! V Anglii zahrál přímý kop fanoušek

Sport Sport
16. 8. 2014 18:13
V zápase West Ham - Tottenham vnikl na hřiště fanoušek a zahrál chystaný přímý kop.
Podívejte se na kuriózní moment ze zápasu West Ham - Tottenham | Video: youtube.com

Praha - Hodně kuriózní moment okořenil sobotní londýnské derby v úvodním kole Premier League.

V 64. minutě se Tottenham chystal zahrávat přímý kop z velmi příznivé vzdálenosti. Místo chystané Eriksenovy exekuce však přiběhl neukázněný fanoušek, jenž chvíli předtím vnikl na hrací plochu, a opřel se do míče sám.

Balón zatočil přesně k tyči, ovšem připravený brankář Adrián jeho pokus zneškodnil. Po odvedení výtržníka už Adrián čelil opravdovému přímáku, který však Eriksen na rozdíl od fanouška poslal nad břevno.

Dlouho bezgólové utkání, jemuž nechyběly ani červené karty či neproměněná penalta domácích, nakonec strhli na svou stranu hosté. Ve třetí minutě nastavení rozhodl debutující stoper Dier, když hokejovým blafákem využil skvělé vysunutí za obranu.

Více o sobotních zápasech anglické ligy čtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy