"Je dobře, že Suárez odešel z Anglie," říká šéf ligy

Sport Sport
14. 8. 2014 7:44
Richard Scudamore, výkonný ředitel anglické Premier League, je rád, že kontroverzní fotbalový útočník Luis Suárez odešel z Liverpoolu do Barcelony.
Luis Suárez.
Luis Suárez. | Foto: Reuters

Londýn - Richard Scudamore, výkonný ředitel anglické Premier League, je rád, že kontroverzní fotbalový útočník Luis Suárez odešel z Liverpoolu do Barcelony. "Bylo jen otázkou času, kdy se něco stane," uvedl pro BBC.

Uruguayský kanonýr dal sice v minulé sezoně 31 gólů a pomohl Reds k druhému místu v tabulce, ale na světovém šampionátu si uřízl obrovskou ostudu tím, jak pokousal Itala Giorgia Chielliniho. Za to si nesmí až do konce říjná oficiálně kopnout do míče a navíc to byl už třetí podobné "ústní" atak na soupeře v Suárezově kariéře.

27letý hráč pokousal soupeře už dříve v dresu Ajaxu a pak i Liverpoolu. A ještě navíc rasisticky urážel Patrice Evru z Manchesteru United. Scudamore se vyjádřil v tom smyslu, že "bylo je otázkou času, kdy se něco stane."

"Myslím, že přišel ten správný čas (aby Suárez odešel). Je to skvělý hráč a nezpochybňuji jeho talent. Minulou sezonu ho hráči i novináři zvolil nejlepším fotbalistou ligy. Ale bylo jen otázkou času, kdy se něco stane. Když trávíte život tím, že propagujete to krásné na Premier League, vždycky vás děsí, co může přijít," cituje Scudamorea britská BBC.

"Nemohu říct, že bych litoval jeho odchodu do Barcelony. Pro Liverpool to byl po mnoha stránkách velmi dobrý obchod," dodal výkonný ředitel nejvyšší anglické fotbalové soutěže.

Suárez se proti verdiktu FIFA odvolal k arbitráži CAS, která svůj verdikt oznámí dnes. Kontroverzní Uruguayec přišel od roku 2011 kvůli nejrůznějším trestům už o 32 utkání.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy