"Je dobře, že Suárez odešel z Anglie," říká šéf ligy

Sport Sport
14. 8. 2014 7:44
Richard Scudamore, výkonný ředitel anglické Premier League, je rád, že kontroverzní fotbalový útočník Luis Suárez odešel z Liverpoolu do Barcelony.
Luis Suárez.
Luis Suárez. | Foto: Reuters

Londýn - Richard Scudamore, výkonný ředitel anglické Premier League, je rád, že kontroverzní fotbalový útočník Luis Suárez odešel z Liverpoolu do Barcelony. "Bylo jen otázkou času, kdy se něco stane," uvedl pro BBC.

Uruguayský kanonýr dal sice v minulé sezoně 31 gólů a pomohl Reds k druhému místu v tabulce, ale na světovém šampionátu si uřízl obrovskou ostudu tím, jak pokousal Itala Giorgia Chielliniho. Za to si nesmí až do konce říjná oficiálně kopnout do míče a navíc to byl už třetí podobné "ústní" atak na soupeře v Suárezově kariéře.

27letý hráč pokousal soupeře už dříve v dresu Ajaxu a pak i Liverpoolu. A ještě navíc rasisticky urážel Patrice Evru z Manchesteru United. Scudamore se vyjádřil v tom smyslu, že "bylo je otázkou času, kdy se něco stane."

"Myslím, že přišel ten správný čas (aby Suárez odešel). Je to skvělý hráč a nezpochybňuji jeho talent. Minulou sezonu ho hráči i novináři zvolil nejlepším fotbalistou ligy. Ale bylo jen otázkou času, kdy se něco stane. Když trávíte život tím, že propagujete to krásné na Premier League, vždycky vás děsí, co může přijít," cituje Scudamorea britská BBC.

"Nemohu říct, že bych litoval jeho odchodu do Barcelony. Pro Liverpool to byl po mnoha stránkách velmi dobrý obchod," dodal výkonný ředitel nejvyšší anglické fotbalové soutěže.

Suárez se proti verdiktu FIFA odvolal k arbitráži CAS, která svůj verdikt oznámí dnes. Kontroverzní Uruguayec přišel od roku 2011 kvůli nejrůznějším trestům už o 32 utkání.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy