Chelsea se nadřela. Čech dostal gól a v půlce střídal

ČTK ČTK
10. 8. 2014 22:59
Fotbalisté Chelsea zvítězili v přípravném utkání v Budapešti nad Ferencvárosem 2:1, Petr Čech odchytal v jejich brance první poločas.
Podívejte se na všechny gólové situace | Video: youtube.com

Budapešť - Fotbalisté Chelsea zvítězili v přípravném utkání v Budapešti nad Ferencvárosem 2:1, Petr Čech odchytal v jejich brance první poločas.

Zápas osmadvacetinásobného mistra Maďarska se slavným londýnským klubem otevřel nový stadion Groupama Arena s kapacitou 23.700 diváků, jehož výstavba stála 46,7 milionu eur (1,3 miliardy korun).

Čecha v 17. minutě překonal střelou bez přípravy Gera, hráč se zkušenostmi z anglické ligy tak pokřtil nový budapešťský stadion prvním gólem. Po přestávce nastoupil místo českého reprezentanta do branky Schwarzer a svěřenci trenéra Mourinha otočili výsledek trefami Ramirese a Fábregase.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Ve 108 letech zemřela nejstarší obyvatelka České republiky

Zemřela nejstarší obyvatelka České republiky Magdalena Kytnerová, letos v březnu jí bylo 108 let, žila v Kroměříži. Uvedla to v neděli Česká televize.

Kytnerová se narodila 17. března 1911 v Rakousku. Předloni v říjnu hovořila s novináři, když ve svých 106 letech v Kroměříži hlasovala ve sněmovních volbách. Uvedla tehdy, že se voleb účastní pravidelně a bedlivě sleduje dění v zemi. Seniorka ráda četla, dívala se na televizi a poslouchala rozhlas.

Kytnerová se v dětství stala sirotkem. "Neměla to lehké. Ona má ale povahu, že nic nebere vážně, všechno bere s nadhledem a lehkostí," řekl předloni v říjnu novinářům její syn Václav Kytner.

Letos v srpnu zemřela ve 109 letech tehdejší nejstarší obyvatelka Česka Marie Schwarzová z Brna-Židenic.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy