Kamerunec z velké dálky nachytal domácího brankáře
Leo Kweuke opět dokázal, proč je pro Spartu nepostradatelný.
Leo Kweuke opět dokázal, proč je pro Spartu nepostradatelný. | Foto: Jakub Šafránek

Sarajevo - Kamerunský útočník Leonard Kweuke opět dokázal, že je v současné formě pro pražskou Spartu nepostradatelným hráčem.

Čtyřiadvacetiletý kanonýr prakticky sám rozhodl o postupu letenských do 4. předkola Evropské ligy přes FK Sarajevo. V prvním utkání nastřílel hattrick, ve druhém při výhře 2:0 dal krásný gól a na druhý přihrál Matějovskému.

Jeho trefa, kterou v Sarajevu ve 20. minutě otevřel skóre, byla vskutku výstavní.

Po výkopu brankáře Hamziče si všiml jeho špatného postavení a dalekonosnou střelou ho neomylně přehodil.

Sparta slaví postup: Kweuke zařídil výhru i v Sarajevu
Sparta smetla Sarajevo 5:0, Kweuke nasázel hattrick

Kweukeho po zápase chválil i jeho spoluhráč a kapitán Sparty Marek Matějovský. "Dal nádherný gól a my jsme rádi, jak mu to tam zatím padá," uvedl záložník.

Ten po přiťuknuťí kamerunského útočníka ve 36. minutě vstřelil druhý gól Sparty. Trefil se netypicky levačkou.

"Ani nevím, kdy jsem dal naposledy gól levou nohou. Ale trenéři mě nutí, ať častěji střílím, a tak jsem rád, že mi to tam tak spadlo," řekl Matějovský.