VIDEO Argentina pomstila Maradonu. Byť Messi nedal penaltu

16. 8. 2012 9:40
Argentina v přípravném duelu oplatila Německu drtivou porážku 4:0 ze čtvrtfinále světového šampionátu 2010.
Podívejte se na všechny důležité momenty v zápase Německo - Argentina. | Video: Sport

Frankfurt - I když to byl jen přípravný zápas a vlastně téměř o nic nešlo.

I když tým Joachima Löwa nastoupil s méně zkušenými hráči a více než hodinu hrál o deseti.

I když Lionel Messi neproměnili penaltu a domácí si dali vlastní gól.

A i když to bylo jen o dvě branky a ne o čtyři.

I přesto všechno museli ve středu večer ve Frankfurtu všichni Argentinci cítit alespoň malou satisfakci za čtvrtfinále mistrovství světa 2010, kde pod vedením Diega Maradony ostudným způsobem podlehli Německu rozdílem čtyř branek.

Tentokrát bylo ale vše jinak.

Lionel Messi a spol byli po většinu přípravného zápasu lepším týmem, byť jim značně pomohla již zmíněná červená karta pro domácího gólmana Zielera i vlastní gól Khediry.

Skóre se nakonec zastavilo na poměru 3:1 pro Jihoameričany, a to ještě čestný úspěch domácích zaznamenal až v 81. minutě Höwedes.

Ve Frankfurtu Němci padli po více než půl století

"Německo je světová fotbalová velmoc a velmi silný tým," prohlásil po utkání sám Messi, který krom jednoho gólu stihl zahodit slabou střelou nařízenou penaltu po faulu německého brankáře.

"Ale když jsme pak hráli v početní výhodě, tak jsme toho dokázali využít. Zápas jsme kontrolovali a zasloužili si vyhrát," prohlásila hvězda Barcelony.

Naopak Němci, kteří na hřišti ve Frankfurtu prohráli poprvé od roku 1956, byli pochopitelně zklamáni.

"Je těžké soudit takový zápas, prvních dvacet minut jsme hráli dobře," prohlásil trenér Joachim Löw. "Pak jsme se nechali oslabit a navíc si ještě dali vlastní gól. Takže jsme to měli těžké."