Bílek po Ukrajině: Výsledek je lepší než náš výkon

ČTK ČTK
16. 8. 2012 5:00
Češi remizovali na Ukrajině 0:0
Trenér Michal Bílek s vystoupením české reprezentace na Ukrajině spokojený být nemohl
Trenér Michal Bílek s vystoupením české reprezentace na Ukrajině spokojený být nemohl | Foto: Reuters

Lvov - Výsledek lepší než předvedený výkon. Tak hodnotil trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek dnešní bezbrankovou remízu v přípravném utkání na Ukrajině. Z představení svého týmu nijak nadšený nebyl, Češi si podle Bílka sami komplikovali situaci řadou zbytečných ztrát.

Bílek také věří, že až začnou všechny soutěže, fotbalisté budou za tři týdny v premiéře kvalifikace o MS v Dánsku už v lepším rozpoložení.

"Výsledek pro nás je určitě příznivý a pozitivní, určitě předčil výkon. V zápase jsme měli spoustu nepřesností, chyb a nedostatků a až ve druhém poločase jsme se trochu víc dostali do hry. Ale Ukrajinci byli nebezpečnější, měli lepší pohyb," uvedl Bílek po utkání.

Svou vinou má i nerozehranost

Rozpačitý výkon českého výběru přičítá tomu, že většině reprezentantů ještě v klubech nezačaly ligové soutěže. "Za tři týdny už budeme v lepší formě. Na některých hráčích dnes bylo vidět, že ještě v minulém týdnu měli kondiční tréninky a nebyli v takové pohodě. Tohle byl těžký zápas a určitě nás dobře před Dánskem prověřil. Varováním pro nás je, že když jsme otevřeli hru, soupeř se k nám lehce dostával. Ale upřímně jsem nečekal, že dnes bude naše hra výborná," řekl Bílek.

Hlavně k ofenzivě měl dost výhrad, byť konkrétní být nechtěl. Nekritizoval ani útočníka Davida Lafatu, který se osamocený nedostal do hry. "Měl to těžké, neměl pořádný míč a takovou podporu od ostatních. Rozehrávka nám nešla, když jsme si dvakrát vyměnili balón, hned jsme šli do ztráty. Chyběl tam větší klid. Ale jednotlivce po dnešku hodnotit nechci," poznamenal Bílek.

Duel ve Lvově ale podle něj týmu posloužil jako ideální prověrka na kvalifikační start v Dánsku, kde Češi také mohou být často pod tlakem. "Je jasné, že tam budeme muset bezchybně bránit. Zápas na Ukrajině pro nás byl zkušeností, i pro mladé hráče Daridu nebo Hušbauera, který se za deset minut jevil docela dobře," pochválil Bílek sparťanského středopolaře Josefa Hušbauera, debutanta v národním týmu.

Čech: Čisté konto se počítá

Brankář Petr Čech také zápas na Ukrajině považoval za poučný test. "Bylo vidět, že soupeř je o dost rozehranější než my, hrál velmi dobře a byl lepší než my. Jsme ale rádi, že jsme se s tím dokázali vyrovnat a neinkasovali. V defenzivě jsme si s tím poradili docela slušně. Čisté konto se vždycky počítá," řekl Čech, který dnes odchytal 95. zápas v reprezentaci.

Stejně jako kouč Bílek slabé chvilky ve hře českého týmu přičítal aktuální malé zápasové praxi některých hráčů. "Z toho plynuly některé ztráty míče, ale pozitivní je, že jsme se s tím dokázali vyrovnat a uhrát to aspoň na remízu," podotkl gólman Chelsea. Závěr zápasu byl podle něj z české strany nejpovedenější. "Dokázali jsme soupeře presovat a dvě, tři příležitosti, které zaváněly gólem, vytvořit," řekl Čech.

Příští zápas v Dánsku, kde už půjde o body do kvalifikace, prý může být podobný. "Zase budeme hrát venku, atmosféra tam bude podobná. Takže z toho pohledu dnešní zápas splnil účel. My doufáme, že tam uhrajeme ještě lepší výsledek než dnes," věřil Čech.

Sivok: Výhra by byla nespravedlivá

Obránce Tomáš Sivok si prý chvílemi připadal jako při červnovém utkání Eura proti Rusku, kdy Češi po vlastních chybách inkasovali v premiéře turnaje čtyři branky. "I tam jsme soupeři nabídli dost šancí, ale rozdíl byl v tom, že Rusové byli v ofenzivě mnohem kvalitnější než dnes Ukrajinci. I tak jsme se jen bránili a měli štěstí, že nedali své šance. I když jsme na konci měli šance, asi by bylo nespravedlivé, kdybychom dnes zvítězili. Musíme být rádi i za remízu," prohlásil Sivok.

Sám na sobě cítil, že není v úplné pohodě. Se svým Besiktasem Istanbul teprve čeká na víkendový úvod turecké ligy. "V pátek jsme ještě měli přátelák, z mé strany to také dnes nebyl žádný šlágr. Mám těžké nohy po přípravě, protože jsem si dával tvrdé tréninky, abych byl připravený na sezonu. Ale teď to bude lepší a lepší. To platí i pro další kluky třeba z bundesligy," podotkl Sivok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy