VIDEO Argentina odstartovala Copu Americu remízou

2. 7. 2011 10:00
Mistrovství Jižní Ameriky začalo pro Argentinu zle
Messi v národním dresu nejednou zaostává za výkony v Barceloně
Messi v národním dresu nejednou zaostává za výkony v Barceloně | Foto: Reuters

La Plata (Argentina) - Slabá argentinská hvězda Lionel Messi a šikovnost bolivijského Edvialda Rojase se promítly do nečekané remízy na mistrovství Jižní Ameriky mezi domácí Argentinou a Bolívií.

Bolívijci vedli 1:0 od 47 minuty, kdy Rojas překvapil po rohu domácí zadáky tečí a brankář Sergio Romero chytil míč až za brankovou čárou.

Domácímu favoritovi zajistil vyrovnání až 13 minut před koncem střídající Sergio Agüero. Ten se sedm minut po příchodu na hřiště opřel po Burdissově přiťuknutí do míče z voleje a vyrovnal.

Ve skupině A hrají ještě Kolumbie a Kostarika, jejichž vzájemný zápas je na programu v sobotu  večer v Jujuy.

"Jsme smutní, protože jsme nezvítězili. Musíme se zlepšit," řekl Messi, dvojnásobný držitel Zlatého míče FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa. Podle komentářů měl v reprezentačním dresu jako již mnohokrát hodně daleko ke své klubové formě z Barcelony.

Messi a spol. slaví. Barcelona má třetí titul v řadě
Messi zářil a Argentina konečně vyhrála. Proti Albánii

Jeho spoluhráč Carlos Tévez si postěžoval na výkon rozhodčího. "Ale nemůžeme vinit jeho, nehráli jsme dobře," dodal.

Argentinci, kteří čekají na jihoamerický titul už 18 let. Utkání se hrálo v noci na sobotu v chladném počasí v La Platě, na jižní polokouli mají totiž nyní zimní roční období.

Ve dvou ze tří základních skupin bude na postup do čtvrtfinále stačit i třetí místo. Šampionát vyvrcholí 24. července.