11. 5. 2011 23:00
Barca uhrála potřebnou remízu na půdě Levante
Fotbalisté Barcelony mohou slavit, získali třetí titul v řadě.
Fotbalisté Barcelony mohou slavit, získali třetí titul v řadě. | Foto: Reuters

Barcelona - Nadvláda fotbalistů Barcelony ve Španělsku pokračuje. Blaugranas ve 36. kole letošního ročníku La ligy remizovali na půdě Levante 1:1 a zajistili si s předstihem třetí mistrovský titul v řadě.

Dvě kola před koncem mají na druhý Real Madrid náskok šesti bodů a lepší bilanci vzájemných zápasů.

Barcelona získala již jednadvacátý titul v historii španělské ligy, v historické tabulce však ztrácí na Bílý balet ještě deset mistrovských trofejí.

Ronaldo znovu koncertoval, hattrickem skolil Getafe
Barca je bod od titulu. Ronaldo dal Seville čtyři góly

Gól, který o titulu rozhodl, zaznamenal ve 28. minutě utkání Keita po přihrávce Xaviho. Ještě v první půli sice Caicedo vyrovnal, Barcelona si však ve druhé půli potřebný bod pohlídala.

Messi mohl v dobrých příležitostích rozhodnout, ale trefil jen tyč. V posledních minutách už se Barcelona ani nesnažila útočit, a na své vlastní polovině roztáčela typický kolotoč přesných přihrávek na jeden či dva doteky.

Trenér Pep Guardiola získal titul i ve své třetí sezoně na lavičce slavného klubu. Hlavním strůjcem letošního úspěchu byl fenomenální Argentinec Lionel Messi, která nastřílel 31 ligových branek. Osmnáctkrát se trefila posila z Valencie David Villa, a další útočník Pedro zatížil konta soupeřů třinácti góly.

Za dalším triumfem Barcy ale není jen zabijácký útok. Obrana katalánského klubu totiž inkasovala v celém ročníku zatím pouze dvacet gólů, nejméně ze všech týmů.

Opačné starosti má Zaragoza i s českým obráncem Jiřím Jarošíkem. Kvůli porážce v San Sebastianu 2:1 totiž klesla na sestupové osmnácté místo.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Levante - FC Barcelona 1:1 (41. Caicedo - 28. Keita), Almería - Villarreal 0:0, San Sebastian - Zaragoza 2:1 (24. Tamudo, 88. Aranburu - 54. Gabi), Alicante - Mallorca 2:2 (12. a 42. Sendoa - 76. Victor, 80. Webo), Espaňol Barcelona - Valencie 2:2 (19. Osvaldo, 76. Galan - 9. Soldado, 25. Mata), Pamplona - FC Sevilla 3:2 (46. a 87. Sola, 90. Lekič - 26. a 28. Negredo).

1. FC Barcelona 36 29 5 2 92:20 92
2. Real Madrid 36 27 5 4 91:31 86
3. Valencie 36 20 7 9 62:44 67
4. Villarreal 36 18 8 10 53:40 62
5. Bilbao 36 17 3 16 56:53 54
6. Atlético Madrid 36 15 7 14 56:49 52
7. FC Sevilla 36 15 7 14 56:58 52
8. Espaňol Barcelona 36 15 4 17 44:51 49