Messi zářil a Argentina konečně vyhrála. Proti Albánii

21. 6. 2011 8:14
Příprava na Copa América: Argentina - Albánie 4:0
Lionel Messi se proplétá mezi obránci Albánie.
Lionel Messi se proplétá mezi obránci Albánie. | Foto: Reuters

Buenos Aires - Nutně zvítězit a probudit pošramocené sebevědomí po prohrách s Polskem a Nigérií potřebovali v generálce na šampionát Copa América fotbalisté Argentiny. K přípravnému zápasu si proto přizvali slabou Albánii, které navíc chyběly její největší opory.

Argentinci naopak nastoupili se všemi hvězdami a zvítězili bez nejmenších problémů 4:0. Hvězdou zápasu byl Lionel Messi, který dal gól a další dva připravil.

Argentina znovu prohrála. Tentokrát ji porazili Poláci
Debakl Argentinců v přípravě. Roznesla je Nigérie

Albánie na stadionu Monumental v Buenos Aires prakticky ani jednou neohrozila branku, brankář Romero musel na zem pouze jednou v úvodu zápasu.

Carlos Tévez a Sergio Agüero.
Carlos Tévez a Sergio Agüero. | Foto: Reuters

Jihoamerický šampionát začíná už 1. července právě na půdě Argentiny a domácí chtějí získat první titul od roku 1993, kdy se radovali naposledy.

Skóre utkání otevřel už v páté minutě neapolský střelec Ezequiel Lavezzi, kterého vynikající přihrávkou vybídl ke gólu Messi. Před přestávkou si oba útočníci své role prohodili a Messi zvýšil.

V závěru pak pečetili argentinské vítězství střídající hráči. Nejprve v 75. minutě Sergio Agüero skóroval po kličce gólmanovi z úhlu po další přihrávce Messiho, a v posledních minutách se trefil také Carlos Tévez.

Argentiský trenér Sergio Batista si výhru nad Albánií pochvaloval. "Náš soupeř příliš neútočil a ani neměl moc míč, ale jsem šťastný, protože jsme předvedli všechno, co jsme trénovali," uvedl a ocenil Messiho. "Odehrál skvělý zápas, vytvářel šance a skóroval," dodal Batista.