Verbířův hattrick zničil České Budějovice

ip
11. 11. 2007 19:16
13. kolo Gambrinus ligy: Teplice - Budějovice 4:2

Teplice - Hattrick útočníka Pavla Verbíře zajistil Teplicím v utkání 13. kola fotbalové Gambrinus ligy tři body s houževnatě bojujícími Budějovicemi.

Severočeši se tak posunuli na druhou příčku s tříbodovou ztrátou na vedoucí Slavii. Ta však může svůj náskok zvýšit opět ve večerním utkání se Žižkovem.

Plzeň napodobila Villareal. Potopila Boleslav - čtěte ZDE

Utkání začalo na teplických Stínadlech pěkně zhurta a už ve druhé minutě domácí inkasovali. Centr Plocka usměrnil Mrkvička k Jaroslavu Černému a ten otevřel skóre zápasu. Domácí se však z inkasované branky rychle otřepali a o tři minuty později bylo vyrovnáno. Centr Pavla Verbíře, který původně hledal Doležala, skončil k překvapení brankáře Kučery až za jeho zády.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Neuplynulo však opět víc než 8 minut a hosté opět vedli. Po chybě Koukala se technickou střelou z hranice vápna prosadil Mrkvička. Teplický viník se poté na hřišti dlouho neohřál a trenér Rada ho za dalších pět minut vystřídal za Rosu.

Nově příchozí obránce hru výrazně oživil a Severočeši se vrhli na zteč budějovické brány. Odměnou jim byla akce ze 31. minuty. Únik Martina Fenina ještě brankář Kučera vytěsnil, ovšem k odraženému míči se dostal Verbíř, který poté ještě obešel tři obránce a vyrovnal na 2:2.

Domácí poté pokračovali ve zvýšené aktivitě a v nastaveném čase první půle se dočkali i vedoucí branky. Sklepnutý Rosův nákop využil k završení hattricku Pavel Verbíř a dal tak svému týmu do kabin jednobrankový náskok

Šírl vystřelil fotbalistům Petrohradu ruský titul

Jihočeši se ve druhé půli snažili o vyrovnání, ovšem výrazně je srazila 52.minuta. Rosa vysunul do ideální pozice Martina Fenina a ten přesnou střelou zhatil veškeré naděje hostů na bodový zisk.

Hosté mohli zápas ještě zdramatizovat 20 minut před koncem zápasu, ovšem jak Mrkvička, tak i Černý při svých šancích na brankáře Slavíka nevyzráli.  Domácí si poté kouskováním hry tři body pohlídali.