Plzeň napodobila Villareal. Potopila Boleslav

Václav Rojík
11. 11. 2007 19:11
13. kolo: Plzeň - Mladá Boleslav 2:0

Plzeň - Fotbalisté Mladé Boleslavi zabředají už do druhé krize v této sezoně. V duelu třináctého kola Gambrinus ligy zaslouženě prohráli v Plzni 2:0 a čekání na výhru prodloužili na více než měsíc.

Viktoria Plzeň v neděli podala zřejmě jeden z nejlepších výkonů v sezoně, udržela si domácí neporazitelnost a poskočila na páté místo tabulky.

V dresu hostů tak pořádně zhořkl návrat na hřiště svého bývalého zaměstnavatele obránci Václavu Procházkovi. Čistým kontem se naopak blýskl čerstvý reprezentant v brance Plzně Michal Daněk.

Poloprázdný stadion ve Štruncových sadech se v úvodní dvacetiminutovce žádného vzruchu před brankami nedočkal. Za pozornost stál snad jen Radův pokus, který v úvodu zaměstnal gólmana Millera.

Uprostřed první půle o sobě poprvé dali vědět hosté. Nebezpečný Mendy dostal centr do vápna, jenže z deseti metrů branku přestřelil.

Boleslav načal Jarolím

Diváci se dočkali gólu po půlhodině hry po parádní akci domácích. Smejkal ideálně našel rozběhnutého kapitána Marka Jarolíma, jenž se proháčkoval do šestnáctky a efektně přeloboval brankáře Millera.

Pak přišla chvíle pro vyniknutí pro reprezentanta Daňka. Plzeňský gólman pohotově vyrazil pokus zcela osamoceného Vaněčka na rohový kop.

Domácí s blížícím se koncem poločasu začali diktovat tempo hry a boleslavské fotbalisty přehrávali.

Z protiútoku mohli jít Vitktoriáni do dvoubrankového vedení. Znovu u toho byl Smejkal. Tentokrát však zpytoval svědomí, protože sám před boleslavskou brankou ve stoprocentní šanci namířil míč těsně vedle tyče.

Domácí však nemuseli dlouho litovat. V závěru první půle totiž Martin Fillo nadvakrát překonal boleslavského gólmana. Ten nejdřív zblízka nastřelil hlavou Millera, ale odražený míč už namířil do branky hostů přesně, 2:0.

Po přestávce pokračovali domácích v tempu z první půle. Boleslavští jakoby v nohách ještě cítili čtvrteční porážku od Villarealu. Plzeňští se lépe pohybovali a v první pětiminutovce po změně stran spálili dvě obrovské šance. Obě příležitosti zazdil aktivní Smejkal.

To už ale v brance hostů chytal náhradní brankář Pižanowski, který o přestávce vystřídal zraněného Millera.

Boleslavští zahrozili ve druhé půli utěšenými střelami z dálky z kopaček Procházky a Matějovského. Dvacet minut před koncem pak vystrašil Daňka Kopic, který po Matějovského rohu napálil míč z malého vápna těsně vedle.

V závěru utkání měl blízko ke skórování domácí Róth. Pižanovski jen tak tak vyrazil přímý kop maďarského forvarda na roh.

Krátce na to se neujala ani nadějná hlavička Kopice, která mířila těsně vedle. Na víc se už tým trenéra Ščasného nezmohl.