V sestavě Sparty proti Sarajevu je Zápotočný i Vidlička

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 7. 2011 18:18
Zápotočný utvoří stoperskou dvojici s Tomášem Řepkou
Zápotočný, Kweuke a Řepka.
Zápotočný, Kweuke a Řepka. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - S novou posilou Vlastimilem Vidličkou na postu pravého obránce nastoupí pražská Sparta od 19 hodin k úvodnímu zápasu 3. předkola Evropské ligy proti FK Sarajevo.

Bývalý hráč Teplic dostal v základní sestavě přednost před Ondřejem Kušnírem. Na trávník letenského stadionu vyběhne od první minuty také Tomáš Zápotočný, který ve stoperské dvojici doplni Tomáše Řepku.

Čtěte také:

Plíšek: Na Spartě chceme uhrát naději pro odvetu

Zkušený Erich Brabec tedy zůstane pouze na lavičce náhradníků. Sparta nastoupí s jediným hrotem, kterým bude Leonard Kweuke. Václav Kadlec v sestavě není.

Na levé straně záložní řady bude operovat další letní posila, Slovák Juhar. Po delší době si za Spartu zahraje soutěžní zápas defenzivní štít Luboš Hušek.


Základní sestava Sparty: Blažek - Vidlička, Řepka, Zápotočný, Pamič - Hušek - Sionko, Matějovský, Vacek, Juhar - Kweuke.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy