9. 8. 2011 21:30
Vltavín (ČFL) - Hradec Králové 1:2 (0:0)
Radost hradeckých fotbalistů
Radost hradeckých fotbalistů | Foto: ČTK

Praha - Vedoucí tým Gambrinus ligy, fotbalisté Hradce Králové jako první prvoligista postoupili do 3. kola Ondrášovka Cupu. Vyhráli totiž na hřišti třetiligového Loka Vltavín 2:1, když o jejich výhře rozhodl v 73. minutě kapitán Východočechů Roman Fischer.

Votroci, v jejich základní sestavě se objevili jen čtyři hráči, kteří nastoupili v základu i v pátečním ligovém zápase v Teplicích (3:0), se ve 3. kole utkají s vítězem duelu mezi druholigovým Varnsdorfem a Libercem.

A právě Liberec Východočeši přivítají v neděli na svém hřišti v zápase 3. kola ligové soutěže.

Vedle Hradce si postup do třetího kola zajistili i fotbalisté druholigového SFC Opava, kteří ve slezském derby porazili rovněž druholigový Třinec. Protože se o vítězi nerozhodlo během 90 minut (2:2), následovaly pokutové kopy, v nichž byl v poměru 3:2 úspěšnější domácí tým.

Dukla se raduje z první výhry, Hradec znovu vítězný

Postup dál si zajistil i druholigový Sokolov, který sice v Praze-Kobylisích prohrával už po pěti minutách s divizní Admirou, třemi brankami však výsledek otočil.

V souboji dvou divizních celků pak fotbalisté východočeského Převýšova zvítězili 3:1 na hřišti pražského Vyšehradu. Dál jdou i třetiligové Kunice. Středočeský tým vyhrál na hřišti divizního Nového Bydžova 4:1.

Už v sobotu postoupily dál Ovčáry, které vyhrály v souboji dvou třetiligových týmů 4:1 nad Hlavicí.

Loko Vltavín - FC Hradec Králové 1:2 (0:0)
63. Zelenka - 51. Gulajev, 73. Fischer. Rozhodčí: Ochotnický - Pospíšil, Kovařík. Diváci: 412.
Sestava Hradce: Koubek - Chleboun, Hochmeister, Fukal - Tóth, Karal (65. Janoušek), Fischer, Zelený - Malinský (75. Černý), Gulajev (69. Jandík), Rezek. Trenér: Kotal.

Nový Bydžov - Kunice 1:4 (1:2), Admira Praha - Sokolov 1:3 (1:2), Opava - Třinec 2:2 (2:2), na pen. 3:2, Slavoj Vyšehrad - Převýšov 1:3 (1:1).