Vachoušek: Emoce bublají. Lafata už nemohl, tak upadl

Penalta, vyloučení a Teplice se z Letné vracely bez bodu
V utkání 21. kola to až do samotného závěru vypadlo na úspěch defenzivní taktiky Teplic, které jakoby přijely "ukopat" remízu 0:0.
O osudu zápasu rozhodl až v 89. minutě Bořek Dočkal z penalty...
... poté, co ve vápně upadl Lafata.
"Zpracoval jsem si míč a chtěl jít do zakončení, cítil jsem, že na mě sáhnul, tak jsem spadnul," řekl po zápase sparťanský kapitán.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK ČTK
22. 3. 2015 8:40
Hodně zklamaný odjížděl Štěpán Vachoušek ze zápasu se Spartou na Letné.

Praha  - Hodně zklamaný odjížděl Štěpán Vachoušek ze zápasu se Spartou na Letné. Fotbalisté Teplic totiž v utkání 21. kola prohráli s obhájcem titulu 0:1 po diskutabilní penaltě v 89. minutě a pětatřicetiletý záložník navíc v závěru dostal červenou kartu.

Více o zápase čtěte ZDE

"Je to moje první červená v kariéře a měl jsem udržet nervy na uzdě. Stejně tu penaltu nevrátím, ale emoce bublají," řekl Vachoušek novinářům. "Omlouvám se mančaftu, protože nebudu příští zápas hrát a něco určitě zaplatím do kasy, abych to alespoň trochu odčinil," dodal.

Teplice sice byly na Spartě pod velkým tlakem, ale dlouho držely bezbrankový stav. Zlomil je až údajný faul na Davida Lafatu v 88. minutě, po kterém rozhodčí Libor Kovařík nařídil pokutový kop. "Podle mě ani nevěděl, jestli to má písknout, nebo ne. Ať si každý udělá obrázek sám," uvedl Vachoušek.

S Lafatou jsou stále kamarádi

"Ptal jsem se ho, proč to písknul. Lafi (Lafata) navíc sám říkal, že už nemohl, tak prostě upadl. Ale rozhodčí byl v takovým transu, že ani neodpověděl," řekl Vachoušek. "Bylo nás tam asi pět, ale nijak jsme ho neuráželi. Jen jsme se ho ptali, proč to písknul. Ale jak byl od nás pod nátlakem, tak jsem byl asi nejblíž a dal mi kartu," dodal.

Zdálo se, že Lafata pádu hodně přidal, ale Vachoušek se na něj nezlobil. "Jsme kamarádi, hráli jsme spolu v Rakousku, takže mu nic vyčítám. Prostě už nemohl, upadl a rozhodčí to písknul," posteskl si Vachoušek. "Je to škoda, že jsme tady prohráli takovou penaltou, ale i to je fotbal," konstatoval.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy