Uzdravený Čech přinesl Chelsea štěstí. Blues přejeli Stoke

12. 1. 2013 18:06
Už s uzdraveným brankářem Petrem Čechem v základní sestavě vyhrála ve 22. kole Premier League londýnská Chelsea na hřišti Stoke City 4:0.
Frank Lampard slaví gól z penalty
Frank Lampard slaví gól z penalty | Foto: Reuters

Stoke - Už s uzdraveným brankářem Petrem Čechem v základní sestavě vyhrála ve 22. kole Premier League londýnská Chelsea na hřišti Stoke City 4:0. Nejsmutnějším fotbalistou na hřišti byl Jonathan Walters, který k drtivé výhře Blues přispěl dvěma vlastními góly.

Podobně jednoznačným výsledkem skončilo také utkání Sunderlandu s West Hamem, který venku prohrál 0:3.

Tottenham zaváhal na hřišti Queens Park Rangers a jen remizoval 0:0. Právě toho využila Chelsea a vystřídala Spurs na třetí příčce.

Stoke mělo proti Chelsea na kopačkách první gól. Jones ale z dobré pozice jen těsně minul tyč. Na druhé straně ale také zahrozil Lampard, brankář Bekovič ale vytasil skvělý zákrok.

Walters ještě nedal penaltu

Chelsea udeřila těsně před koncem poločasu. Centr Azpilicuety si hlavou srazil do sítě Walters. Smůla se záložníka Stoke držela i v druhém dějství. V 67. minutě Blues zahrávali rohový kop a Walters opět nastavil čelo tak nešťastně, že míč skončil v síti.

Vzápětí ještě Lampard proměnil penaltu a londýnský klub dál v klidu pokračoval v útočení. Čtvrtý gól přidal Hazard po pohledné dalekonosné střele.

Smolař Walters ještě v závěru po faulu Terryho na jeho osobu zahrával pokutový kop, ale ani tady mu nebylo přáno. Čech, který se vrátil do sestavy Chelsea po zranění třísla tak udržel nulu.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

QPR - Tottenham 0:0, Aston Villa - Southampton 0:1 (34. Lambert z pen.), Everton - Swansea 0:0, Fulham - Wigan 1:1 (22. Karagunis - 71. Di Santo), Norwich - Newcastle 0:0, Reading - West Bromwich 3:2 (82. Kebe, 88. Le Fondre z pen., 90. Pogrebňak - 19. a 69. Lukaku), Stoke - Chelsea 0:4 (45.+1 a 62. obě vlastní Walters, 65. Lampard z pen., 73. Hazard), Sunderland - West Ham United 3:0 (12. Larsson, 47. Johnson, 74. McClean).

1. Manchester United 21 17 1 3 54:28 52
2. Manchester City 21 13 6 2 41:19 45
3. Chelsea 21 12 5 4 43:19 41
4. Tottenham 22 12 4 6 39:27 40
5. Everton 22 9 10 3 35:26 37
6. Arsenal 20 9 7 4 40:22 34
7. West Bromwich 22 10 3 9 31:30 33
8. Liverpool 21 8 7 6 34:26 31