VIDEO Fanoušek chtěl zbít Ferdinanda, 3 roky nesmí na fotbal

Sport Sport
5. 1. 2013 12:00
Fanoušek, který před měsícem vnikl na hrací plochu při městském derby mezi fotbalisty Manchesteru City a United, dostal tříletý zákaz vstupu na stadiony.
Jednadvacetiletý mladík chtěl napadnout Rio Ferdinanda z Manchesteru United. Tři roky se na stadiony nepodívá. | Video: Youtube.com

Londýn - Soud v Anglii potrestal fanouška, který před měsícem vnikl na hrací plochu při derby Manchesteru City s United a chtěl napadnout už zraněného obránce hostů Rio Ferdinanda.

Jednadvacetiletý Matthew Scott dostal tříletý zákaz vstupu na stadiony, 56 dnů vězení natvrdo a navíc roční podmínku.

Nepříčetný fanoušek vtrhl na trávník v samotném závěru utkání, když United vstřelili vítěznou branku na 3:2. Scott se pokusil napadnout hostujícího obránce Ria Ferdinanda, kterého jen krátce předtím krvavě zranila mince vhozená jiným fanouškem z tribuny.

Ferdinandovi tehdy pomohl brankář domácích Joe Hart, který výtržníkovi zatarasil cestu k otřesenému obránci. Podívejte se na našem videu, co se tehdy stalo.

Mladík před soudem přiznal vinu a řekl, že si na celý incident nepamatuje, protože před zápasem vypil osm piv. V Anglii přišel o práci, jeho rodině dokonce vyhrožovali smrtí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy