Útočník Koreje: Čech je skvělý gólman, ale není nepřekonatelný

ČTK ČTK
4. 6. 2016 16:02
Korejští fotbalisté jdou do nedělního přípravného utkání s Českem v Praze s cílem zvednout si sebevědomí po vysoké prohře 1:6 se Španělskem. O výsledek jim nejde, chtějí však ukázat, že jsou kvalitním týmem.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Praha - Korejští fotbalisté jdou do nedělního přípravného utkání s Českem v Praze s cílem zvednout si sebevědomí po vysoké prohře 1:6 se Španělskem. O výsledek jim nejde, chtějí však ukázat, že jsou kvalitním týmem.

"Důležitý pro nás není výsledek, ale to, abychom se ukázali jako silný a kvalitní tým," řekl německý trenér Korejců Uli Stielike na předzápasové tiskové konferenci. "Chceme se soustředit na vlastní výkon, i když víme, že proti nám nastoupí velmi silný tým, který v kvalifikaci dvakrát porazil Nizozemsko a postoupil na mistrovství Evropy. My ale chceme ukázat, že jsme se z prohry se Španělskem vzpamatovali," dodal mistr Evropy z roku 1980.

Korea ve středu v Salcburku utrpěla drtivou prohru 1:6 se Španělskem, které bude soupeřem Čechů na mistrovství Evropy. Podle Stielikeho ho však bylo i kvůli tomu, že se s hráči soustředil především na vlastní hru.

"Bylo to přípravné utkání. My hledíme do budoucnosti, proto jsme se snažili hrát ofenzivně, což je proti takovému týmu velké riziko. Myslím, že Češi tak ofenzivně proti Španělsku hrát nebudou. Proto se to nedá moc srovnávat," řekl Stielike.

Také útočník Suk Hjon-čun považuje nedělní utkání za důležité především pro navrácení sebevědomí. "Proti Španělsku jsme selhali, chceme se zvednout a proti Česku nastoupit s hlavou vztyčenou. Češi jsou silní fyzicky, musíme chodit do soubojů a postavit se jim. Já se budu snažit prosadit a pomoci k výhře. Petr Čech je sice skvělý gólman, ale ani on není nepřekonatelný. Budu se snažit dělat to co vždycky a je mi jedno, kdo stojí v bráně," prohlásil útočník Porta.

Korejci nastoupí v Praze bez kapitána Ki Song-junga, záložník Swansea si poranil koleno. "Proto už dnes ani netrénuje a zůstal v hotelu s fyzioterapeutem. Do utkání nenastoupí," dodal Stielike.

 

Právě se děje

Další zprávy