Euro na ČT: Všech 51 zápasů, live trénink Čechů a komentátoři Bosák s Vláškem

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 6. 2016 10:11
Všech 51 utkání, přímý přenos z tréninku českých reprezentantů i úvodní koncert odvysílá Česká televize z fotbalového mistrovství Evropy.
Dokonce i trénink reprezentačního týmu odvysílá během Eura ČT Sport.
Dokonce i trénink reprezentačního týmu odvysílá během Eura ČT Sport. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Všech 51 utkání, přímý přenos z tréninku českých reprezentantů i úvodní koncert odvysílá Česká televize z fotbalového mistrovství Evropy. Všechny zápasy až na jeden budou přenášeny živě. Kromě toho uvidí diváci také dokumentární pořady.

Euro ve Francii začne 10. června, ale fotbalový program ČT začíná již ode dneška připomenutím slavných zápasů české a československé reprezentace na evropských šampionátech. Dnes to oznámila Karolína Blinková z tiskového oddělení ČT.

Zahajovací koncert Davida Guetty

V rámci Eura odvysílá ČT přes 255 hodin. "Máme připravena dvě studia, ve Francii i Praze, a navíc další desítky hodin doplňkového programu čítajícího třeba přímý přenos zahajovacího koncertu Davida Guetty, přímý přenos z otevřeného tréninku české fotbalové reprezentace nebo dokumenty nahlížející do dějiště šampionátu i historie národního mužstva," sdělil výkonný ředitel stanice ČT sport Jiří Ponikelský.

Většina zápasů, celkem 45, bude v programu ČT sport a zbytek na ČT2. Ze záznamu uvidí diváci pouze duel mezi Rumunskem a Albánií. Francouzské a pražské studio ČT nabídnou rozbory utkání, rozhovory s trenéry i hráči a také hosty, mezi nimiž budou bývalí fotbalisté se zkušenostmi z dřívějších šampionátů.

Nehoda, Ujfaluši, Šmicer či Kuka

"Pozvali jsme například Zdeňka Nehodu, Tomáše Ujfalušiho, Vladimíra Šmicera, Pavla Kuku, Radoslava Látala a Jozefa Chovance. A chybět nebude ani naše osvědčená sestava stálých expertů, kterými jsou Luděk Zelenka, Pavel Karoch, Erich Brabec a Petr Švancara," uvedl moderátor pražského studia David Kozohorský.

Jako komentátoři zápasů se ve Francii představí Jaromír Bosák a Vlastimil Vlášek, v roli spolukomentátora bude také Martin Hyský. Průvodcem francouzským studiem bude vedoucí fotbalového vysílání ČT Pavel Čapek, kterého doplní bývalý reprezentant a semifinalista Eura 2004 Zdeněk Grygera.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy