Euro na ČT: Všech 51 zápasů, live trénink Čechů a komentátoři Bosák s Vláškem

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 6. 2016 10:11
Všech 51 utkání, přímý přenos z tréninku českých reprezentantů i úvodní koncert odvysílá Česká televize z fotbalového mistrovství Evropy.
Dokonce i trénink reprezentačního týmu odvysílá během Eura ČT Sport.
Dokonce i trénink reprezentačního týmu odvysílá během Eura ČT Sport. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Všech 51 utkání, přímý přenos z tréninku českých reprezentantů i úvodní koncert odvysílá Česká televize z fotbalového mistrovství Evropy. Všechny zápasy až na jeden budou přenášeny živě. Kromě toho uvidí diváci také dokumentární pořady.

Euro ve Francii začne 10. června, ale fotbalový program ČT začíná již ode dneška připomenutím slavných zápasů české a československé reprezentace na evropských šampionátech. Dnes to oznámila Karolína Blinková z tiskového oddělení ČT.

Zahajovací koncert Davida Guetty

V rámci Eura odvysílá ČT přes 255 hodin. "Máme připravena dvě studia, ve Francii i Praze, a navíc další desítky hodin doplňkového programu čítajícího třeba přímý přenos zahajovacího koncertu Davida Guetty, přímý přenos z otevřeného tréninku české fotbalové reprezentace nebo dokumenty nahlížející do dějiště šampionátu i historie národního mužstva," sdělil výkonný ředitel stanice ČT sport Jiří Ponikelský.

Většina zápasů, celkem 45, bude v programu ČT sport a zbytek na ČT2. Ze záznamu uvidí diváci pouze duel mezi Rumunskem a Albánií. Francouzské a pražské studio ČT nabídnou rozbory utkání, rozhovory s trenéry i hráči a také hosty, mezi nimiž budou bývalí fotbalisté se zkušenostmi z dřívějších šampionátů.

Nehoda, Ujfaluši, Šmicer či Kuka

"Pozvali jsme například Zdeňka Nehodu, Tomáše Ujfalušiho, Vladimíra Šmicera, Pavla Kuku, Radoslava Látala a Jozefa Chovance. A chybět nebude ani naše osvědčená sestava stálých expertů, kterými jsou Luděk Zelenka, Pavel Karoch, Erich Brabec a Petr Švancara," uvedl moderátor pražského studia David Kozohorský.

Jako komentátoři zápasů se ve Francii představí Jaromír Bosák a Vlastimil Vlášek, v roli spolukomentátora bude také Martin Hyský. Průvodcem francouzským studiem bude vedoucí fotbalového vysílání ČT Pavel Čapek, kterého doplní bývalý reprezentant a semifinalista Eura 2004 Zdeněk Grygera.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy