Euro na ČT: Všech 51 zápasů, live trénink Čechů a komentátoři Bosák s Vláškem

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 6. 2016 10:11
Všech 51 utkání, přímý přenos z tréninku českých reprezentantů i úvodní koncert odvysílá Česká televize z fotbalového mistrovství Evropy.
Dokonce i trénink reprezentačního týmu odvysílá během Eura ČT Sport.
Dokonce i trénink reprezentačního týmu odvysílá během Eura ČT Sport. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Všech 51 utkání, přímý přenos z tréninku českých reprezentantů i úvodní koncert odvysílá Česká televize z fotbalového mistrovství Evropy. Všechny zápasy až na jeden budou přenášeny živě. Kromě toho uvidí diváci také dokumentární pořady.

Euro ve Francii začne 10. června, ale fotbalový program ČT začíná již ode dneška připomenutím slavných zápasů české a československé reprezentace na evropských šampionátech. Dnes to oznámila Karolína Blinková z tiskového oddělení ČT.

Zahajovací koncert Davida Guetty

V rámci Eura odvysílá ČT přes 255 hodin. "Máme připravena dvě studia, ve Francii i Praze, a navíc další desítky hodin doplňkového programu čítajícího třeba přímý přenos zahajovacího koncertu Davida Guetty, přímý přenos z otevřeného tréninku české fotbalové reprezentace nebo dokumenty nahlížející do dějiště šampionátu i historie národního mužstva," sdělil výkonný ředitel stanice ČT sport Jiří Ponikelský.

Většina zápasů, celkem 45, bude v programu ČT sport a zbytek na ČT2. Ze záznamu uvidí diváci pouze duel mezi Rumunskem a Albánií. Francouzské a pražské studio ČT nabídnou rozbory utkání, rozhovory s trenéry i hráči a také hosty, mezi nimiž budou bývalí fotbalisté se zkušenostmi z dřívějších šampionátů.

Nehoda, Ujfaluši, Šmicer či Kuka

"Pozvali jsme například Zdeňka Nehodu, Tomáše Ujfalušiho, Vladimíra Šmicera, Pavla Kuku, Radoslava Látala a Jozefa Chovance. A chybět nebude ani naše osvědčená sestava stálých expertů, kterými jsou Luděk Zelenka, Pavel Karoch, Erich Brabec a Petr Švancara," uvedl moderátor pražského studia David Kozohorský.

Jako komentátoři zápasů se ve Francii představí Jaromír Bosák a Vlastimil Vlášek, v roli spolukomentátora bude také Martin Hyský. Průvodcem francouzským studiem bude vedoucí fotbalového vysílání ČT Pavel Čapek, kterého doplní bývalý reprezentant a semifinalista Eura 2004 Zdeněk Grygera.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy