Nedvěd: Deset zápasů se Španěly, to je devět jejich výher. Ale jedna česká, ideálně ta na Euru

Luděk Mádl Luděk Mádl
3. 6. 2016 6:00
Pavel Nedvěd míní, že když budou mít ten správný den, mohou Češi na Euru porazit i španělského favorita.
O Chorvatech, druhém českém soupeři ve skupině, Pavel Nedvěd říká: "Jsou schopni prohrát s Maltou, a jindy zase porazit Brazílii!"
O Chorvatech, druhém českém soupeři ve skupině, Pavel Nedvěd říká: "Jsou schopni prohrát s Maltou, a jindy zase porazit Brazílii!" | Foto: Jakub Plíhal

Františkovy Lázně - Možná vás to překvapí, ale na Euro 2016 do Francie Pavel Nedvěd nepojede. "Moje cesty letos vedou jinam, do Ameriky," říká v obsáhlém rozhovoru, který poskytl magazínu Ego!, dnešní příloze Hospodářských novin.

Na Floridě mají Nedvědovi letní byt, navíc odtud bude viceprezident Juventusu pozorně sledovat turnaj Copa America, včetně potenciálních posil pro turínský klub.

Srdcem bude ale držitel Zlatého míče za rok 2003 samozřejmě také u svých následovníků v české fotbalové reprezentaci.

Hned na začátek čekají Vrbův výběr Španělé. A tak nějak obecně lze asi odhadnout, že kdyby s nimi hráli desetkrát, uhrají tak nejvýš jednu remízu a možná jednou můžou vyhrát. Shodneme se?

"To já bych to dokonce viděl na devět porážek a jednu výhru. Ale může se klidně stát, že ta jedna výhra přijde právě teď, na mistrovství. Kluci můžou využít toho, že do zápasu půjdou s lehčí hlavou než soupeř. Ten musí vyhrát, zatímco naši kluci můžou překvapit. U Španělů může hrát svou roli i únava z delší sezony."

A co Chorvati a Turci?

"Hodně jsme se teď v Turíně o Euru bavili s naším útočníkem Mandžukičem. Chorvati budou velice těžký soupeř, mají skvělé hráče, ale jsou ohromně náladoví. Můžou mít den, kdy prohrají i s Maltou, a pak se zase vyspí dobře a porazí Brazílii."

A Turci?

"Ti jsou výkonnostně trochu konstantnější než Chorvati, ale myslím, že český tým na ně umí zahrát. Já našim klukům věřím. Když do zápasu vloží dostatek vůle, tak určitě můžou uspět."

Hráči nyní v předzápasových rozhovorech často říkají: My si jdeme ten zápas užít. To jsem od vás nikdy neslyšel.

"To je pravda. My si ten zápas nešli užít, my ho šli vyhrát. A jestli si přitom dokázal člověk ten zápas i užít, tak to byl takový bonus navíc, ale základem byla rozhodně touha ten mač vyhrát. Zápas, do kterého bychom já a moji spoluhráči nešli s tím, že ho chceme vyhrát, bych si rozhodně neužil. A my jsme tenkrát chtěli vyhrávat vždycky, to je bez diskuse."

***

* Zajímá vás, proč se Pavel Nedvěd musel nechat od Zdeňka Zemana v průběhu stříbrného Eura 1996 přemlouvat, aby šel ze Sparty do Lazia?

* Chcete vědět, co si Grande Paolo myslí o názorech, že současná generace reprezentantů na tak velké kluby jako jeho vrstevníci nemá?

* Jakým zázrakem vykouzlili v Juventusu ze strašného začátku pátý titul v řadě?

* A co přesně vlastně Pavel Nedvěd jako viceprezident klubu v Juventusu dělá?

* Co myslíte, jezdí služebním ferrari, nebo maserati?

To všechno se dozvíte ve velkém rozhovoru s Pavlem Nedvědem v magazínu Ego!, páteční příloze Hospodářských novin. Právě teď na stáncích!


 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy