reklama
 
 

Typická věc v derby? Řepkův faul, žertuje Kisel

18. 9. 2010 13:00
Budu mít zvýšenou motivaci, přiznává slovenský hráč

Praha - Ve Spartě strávil tři a půl roku. Pak se ale příliš neshodl s koučem Chovancem a odešel hrát za australské Sydney. Bez české Gambrinus ligy ale nakonec dlouho nevydržel a během letní přestávky se vrátil.

Ne však do ledajakého týmu, ale k největšímu rivalovi - Slavii.

Čtěte také: 
Plzeň vládne dál. V lize je výjimečná, přiznal Komňacký
Vejsada žene Bohemku do dalšího insolvenčního řízení
Plzeň veze výhru z Jablonce a dál se vzdaluje ostatním

Už jen dva dny zbývají do prestižního derby pražských S a záložník Karol Kisel patří v dresu "sešívaných" za nejlepšího střelce. Celkem už se trefil do sítě čtyřikrát.

V pondělí se pokusí v Edenu vrýt do podvědomí fanoušků Slavie ještě více, proti svému bývalému zaměstnavateli chce jednoznačně uspět.

"Těším se moc. Derby je mimořádnou záležitostí samo o sobě a pro mě to bude mít ještě větší náboj, protože jsem ve Spartě čtyři roky působil. Takže zvýšenou motivaci samozřejmě mít budu, o tom není pochyb," citují zkušeného středopolaře stránky Slavie.

"Sparta je silná ve standardkách, na to si budeme muset dávat pozor. A co je pro Spartu typické? Těžko říct, pro derby je typické většinou nějaký Řepkův faul, tak uvidíme..." pokračoval s lehkým úsměvem.

Odchod ze Sparty? Už se k tomu vracet nechci

Se Spartou získal v roce 2007 double. Když ale o dva roky později nahradil Vítězslava Lavičku na lavičce Jozef Chovanec, přestal být Kisel spokojený. Později prohlásil, že ho tréninky sparťanského generálního manažera spojené s tlakem nebavily.

"Já už bych se k tomu nechtěl příliš vracet, Takový je zkrátka život. Rozhodně to nebylo tak, že by mě někdo nutil odejít, já jsem odešel sám," zdůraznil nyní.  

Ve svém novém působišti je aktuálně spokojen.

"Já to mám zkrátka tak, že pracuju tam, kde mě to baví a kde vidím nějaký smysl toho počínání. Ve Spartě jsem byl dlouho a nějak jsem cítil, že nemá smysl tam zůstávat jenom kvůli penězům. Tak jsem zkrátka odešel. Teď jsem ve Slavii a jsem moc rád, že můžu pracovat pod trenérem Jarolímem. Opravdu si to užívám," přiznává.

A v čem je tak odlišné pražské derby od dalších ligových zápasů?

"Ve všem. V tom, jak to berou lidé, noviny, ten tlak na vás je úplně jiný, člověk se úplně jinak cítí, je to zkrátka největší zápas v Česku. Nedá se to s ničím jiným srovnávat, ani s jiným ligovým nebo pohárovým zápasem," uzavřel Kisel.

autoři: Sport, Red Spo | 18. 9. 2010 13:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama