Tulinger přišel po Damkové. Nic se nezmění, řekl. Nevyloučil, že pozve cizí sudí na mač Sparta-Plzeň

Luděk Mádl Luděk Mádl
31. 3. 2016 16:30
Miroslav Tulinger povede komisi rozhodčích do konce sezony. Nahrazuje Dagmar Damkovou, která odstoupila. Tulinger zdůraznil, že nechystá žádné novoty.
Nový šéf komise rozhodčích Miroslav Tulinger - na archivním snímku
Nový šéf komise rozhodčích Miroslav Tulinger - na archivním snímku | Foto: ČTK

Praha - Nic se nezmění. S tímto poselstvím se představil médiím a veřejnosti Miroslav Tulinger. Muž, který byl po odstoupení Dagmar Damkové pověřen řízením komise rozhodčích do konce ligové sezony.

Damková dnes odstoupila s tím, že má mnoho práce na mezinárodním poli. Nadále hodlá působit jako členka komise rozhodčích FAČR. Více o odstoupení Damkové čtěte zde.

"Ne, žádnou souvislost s výhledem na rozjezd samostatné ligy tam nevidím. Dagmar Damková měla setkání s předsedou asociace Miroslavem Peltou. Vydedukoval jsem, že odstoupila, protože je vytížená blížícím se Eurem, bude řešit ženské rozhodčí na olympiádě, prostě se výrazně navýšila její zahraniční agenda," dodal k tomu ještě Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Vysvětlil ještě, že po odstoupení Damkové byl logicky pověřen řízením komise dosavadní místopředseda Miroslav Tulinger. "Mimořádný výkonný výbor kvůli té věci nikdo nesvolává, řádné zasedání bude 9. května, tam se možná situace bude diskutovat. Každopádně pan Tulinger je pověřen řízením komise do konce soutěžního ročníku. Pak uvidíme, jak o dalších věcech bude smýšlet výkonný výbor."

A pak už dostal prostor dosavadní místopředseda komise Miroslav Tulinger, který velmi stručně odpověděl novinářům na několik otázek.

Chystáte nějaké změny?

"Budeme realizovat tu práci, kterou komise dělala od začátku s Dagmar Damkovou v čele. Žádné změny nebudou."

Jak se ve funkci nyní cítíte?

"Jako nováček. Ale pracoval jsem v komisi poměrně intenzivně 5 let, co pod vedením Dáši Damkové fungovala. Je to tedy jen posun o stupínek výš. Ponesu zodpovědnost za celou komisi, za rozhodčí i za delegáty."

Překvapilo vás, že Dagmar Damková odstoupila?

"Že bych tím byl zaskočen, se říct nedá."

Máte obavy z toho, co vás čeká?

"Kdybych měl nějaké obavy, nemůžu dělat od 18 let rozhodčího. Je to další postupný krok."

Není pro vás limitující, že máte mandát jen do konce soutěžního ročníku? Chtěl byste posléze pokračovat ve funkci i dál?

"Nespekuloval bych. Jak říkal pan Řepka, je to záležitost, které se bude věnovat výkonný výbor. Já na to teď neumím odpovědět."

Necháte si do své práce mluvit Romanem Berbrem, českým místopředsedou FAČR?

"Určitě nenechám. Tahle spojení mezi Berbrem a rozhodčími nebo komisí rozhodčích, to jsou vaše novinářské spekulace. A já vůbec nemám pocit, že by pan Berbr do této oblasti zasahoval."

Jaký je váš názor na budoucnost, která bude spojena se samostatnou ligou?

"Samostatná liga je záležitost, kterou si řeší kluby. Jedním z požadavků UEFA ale je, aby komise zůstala nezávislá pod křídly asociace. Tam ke změně nedojde."

Na víkendové ligové kolo už jste sudí nasazoval vy?

"Ne, ještě Dagmar Damková."

A v minulosti se někdy stalo, že jste sudí nasazoval, třeba v době její nepřítomnosti, když byla v zahraničí?

"Ne, nikdy. Vždycky paní Damková."

A do budoucna to tedy bude vaše práce?

"Jistě."

Už víte, jak obsadíte zápas Sparta-Plzeň?

"Ne."

Je možné, že zápas budou opět řídit sudí ze zahraničí?

"Možné je všechno."

Lze to vyjádřit nějakou procentuální pravděpodobností?

"Dozvíte se to včas, jak je běžné. Zápas bude řídit rozhodčí, o kterém si budeme myslet, že na to má. Že zvládne i případné tlaky s tím utkáním spojené."

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 8 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy