Osudové tragédie českého sportu. Ztracené letadlo, autohavárie i smrt při sáňkování

Josef Šural zemřel při autohavárii. Stejně jako třeba Ivan Hlinka, Pavel Roman, či Hana Mašková.
29. dubna 2019 - Český fotbalový reprezentant Josef Šural zemřel v Turecku po nehodě minibusu, kterým se s dalšími hráči Alanyasporu vracel z ligového utkání na hřišti Kayserisporu. Osmadvacetiletý útočník podlehl zraněním v nemocnici, kam bylo převezeno i šest jeho spoluhráčů.
8. listopadu 1948 - Nad kanálem La Manche zmizelo malé soukromé letadlo s částí výpravy československých hokejistů směřujících z Paříže do Londýna. Na jeho palubě byli Zdeněk Jarkovský, Vilibald Šťovík, Miloslav Pokorný, Ladislav Troják, Karel Stibor a Zdeněk Švarc - až na Švarce mistři světa a stříbrní olympijští medailisté. 

O osudu hokejistů začaly kolovat nejrůznější pověsti - mimo jiné, že emigrovali. Teprve za dlouhý čas vydaly vody průlivu dvě mrtvá těla. V jednom z nich byl bezpečně identifikován kapitán letadla René de Narbonne.
30. ledna 1972 - V americkém státě Tennessee zahynul při havárii svého vozu československý krasobruslař Pavel Roman, který společně se svou sestrou Evou kraloval v první polovině 60. let tancům na ledě.
31. března 1972 - Ve francouzské obci Vouvray zemřela při autonehodě v pouhých 22 letech československá krasobruslařka Hana Mašková.
Foto: Milan Kammermayer
Sport ČTK Sport, ČTK
29. 4. 2019 10:12
Nejen Josef Šural. Podívejte se v přehledu na největší tragédie, které postihly české a československé sportovce v minulosti.
 

Právě se děje

Další zprávy