Osudové tragédie českého sportu. Ztracené letadlo, autohavárie i smrt při sáňkování

Osudové tragédie českého sportu. Ztracené letadlo, autohavárie i smrt při sáňkování
29. dubna 2019 - Český fotbalový reprezentant Josef Šural zemřel v Turecku po nehodě minibusu, kterým se s dalšími hráči Alanyasporu vracel z ligového utkání na hřišti Kayserisporu. Osmadvacetiletý útočník podlehl zraněním v nemocnici, kam bylo převezeno i šest jeho spoluhráčů.
30. ledna 1972 - V americkém státě Tennessee zahynul při havárii svého vozu československý krasobruslař Pavel Roman, který společně se svou sestrou Evou kraloval v první polovině 60. let tancům na ledě.
31. března 1972 - Ve francouzské obci Vouvray zemřela při autonehodě v pouhých 22 letech československá krasobruslařka Hana Mašková.
15. září 1999 - Brankář Zdeněk Jánoš jel v Praze na úseku mezi Jižním Městem a Petrovicemi rychlostí 150 km/h, když náhle přejel do protisměru a čelně se srazil s autobusem. Fotbalista nebyl připoután a na místě zemřel.
Foto: ČTK
Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 8. 11. 2023 19:04
Beze stopy zmizelo 8. listopadu 1948 nad kanálem La Manche malé soukromé letadlo s částí výpravy československých hokejistů směřujících z Paříže do Londýna. Podívejte se v přehledu na největší tragédie, které postihly české a československé sportovce v minulosti.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy