Útočník Šural nepřežil v Turecku havárii autobusu. Domů zbývalo pět kilometrů

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 29. 4. 2019 13:11
Český fotbalový útočník Josef Šural zemřel. Hráč tureckého Alanyasporu nepřežil havárii autobusu, v němž se s dalšími spoluhráči vracel z víkendového utkání. Informovala o tom turecká média, zprávu potvrdil klub na svém Twitteru.
Dveře vozu se otevřely, Šural jimi vyletěl ven. AP zveřejnila záběry vraku | Video: Associated Press

K neštěstí došlo při návratu z nedělního utkání na hřišti Kayserisporu, jemuž Šural přihlížel z lavičky náhradníků. Po havárii na zpáteční cestě skončilo v nemocnici sedm fotbalistů Alanyasporu, Šural na následky zranění zemřel.

"Ztratili jsme syna, je nám to strašně líto. Ostatní hráči jsou v pořádku, ale Josef utrpěl zranění hlavy a řadu dalších poranění. Musel na operaci, ale už ho nedokázali zachránit," uvedl prezident klubu Hasan Cavusoglu. Podle klubového doktora Ismaila Yetkina utrpěl Šural několik závažných zlomenin včetně fraktur obratlů, žeber a obou nohou.

K tragédii došlo pouhých pět kilometrů od centra Alanye, když autobus sjel ze silnice, otevřely se dveře a Šural jimi vyletěl ven. Český fotbalista byl poté v kritickém stavu převezen do nemocnice a okamžitě byl operován, ale jeho život už se nepodařilo zachránit. "Podle informací, které jsem dostal od vedení policie, byli v autobuse dva řidiči, ale oba usnuli. Teď je čeká výslech na policii," dodal Cavusoglu.

Podle turecké agentury Anadolu se sedm hráčů včetně Šurala vracelo ze zápasu pronajatým minibusem, zbytek mužstva a členové realizačního týmu cestovali klubovým autobusem nebo po vlastní ose, neboť po utkání dostali dvoudenní volno.

Záběry od nemocnice, kam přijíždějí blízcí hráčů. Šural na následky zranění zemřel | Video: Associated Press

Spolu s českým fotbalistou ve voze jeli Steven Caulker, Djalma Campos, Welinton Souza, Wanderson Baiano, Papiss Demba Cissé a Isaac Sackey, který v letech 2012 až 2016 hrál za Liberec a během působení na severu Čech se potkal i se Šuralem. Ghanský záložník utrpěl zlomeninu pravé ruky, zbylí hráči vyvázli z nehody s lehkými zraněními.

Šural měl za měsíc oslavit devětadvacáté narozeniny. Českou nejvyšší soutěž hrál rodák z Hustopečí za Brno, Liberec a Spartu, z níž v zimě přestoupil do Turecka.

"Jsme hluboce zasaženi tragickou zprávou o smrti našeho kamaráda a bývalého kapitána Josefa Šurala. Jeho rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast. Šury, nikdy na tebe nezapomeneme," uvedla na Twitteru Sparta, odkud Šural do Alanyasporu letos v lednu přestoupil.

Za národní tým odehrál dvacet zápasů a vstřelil jeden gól, zúčastnil se Eura v roce 2016. "Pepu jsem znal už z působení v Liberci. Byl to skromný a poctivý kluk, na kterého mi zůstanou jen ty nejhezčí vzpomínky," uvedl na webu FAČR reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý. "Ta zpráva mě hluboce zasáhla. Je to ztráta nejenom pro český fotbal, ale hlavně pro všechny blízké - pro ty, kteří ho dobře znali. Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině."

Tři měsíce staré záběry. Josef Šural podepisuje smlouvu s tureckým Alanyasporem: 

Josef Šural podepisuje smlouvu s tureckým Alanyasporem | Video: Alanyaspor
 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy