Útočník Šural nepřežil v Turecku havárii autobusu. Domů zbývalo pět kilometrů

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 29. 4. 2019 13:11
Český fotbalový útočník Josef Šural zemřel. Hráč tureckého Alanyasporu nepřežil havárii autobusu, v němž se s dalšími spoluhráči vracel z víkendového utkání. Informovala o tom turecká média, zprávu potvrdil klub na svém Twitteru.
Dveře vozu se otevřely, Šural jimi vyletěl ven. AP zveřejnila záběry vraku | Video: Associated Press

K neštěstí došlo při návratu z nedělního utkání na hřišti Kayserisporu, jemuž Šural přihlížel z lavičky náhradníků. Po havárii na zpáteční cestě skončilo v nemocnici sedm fotbalistů Alanyasporu, Šural na následky zranění zemřel.

"Ztratili jsme syna, je nám to strašně líto. Ostatní hráči jsou v pořádku, ale Josef utrpěl zranění hlavy a řadu dalších poranění. Musel na operaci, ale už ho nedokázali zachránit," uvedl prezident klubu Hasan Cavusoglu. Podle klubového doktora Ismaila Yetkina utrpěl Šural několik závažných zlomenin včetně fraktur obratlů, žeber a obou nohou.

K tragédii došlo pouhých pět kilometrů od centra Alanye, když autobus sjel ze silnice, otevřely se dveře a Šural jimi vyletěl ven. Český fotbalista byl poté v kritickém stavu převezen do nemocnice a okamžitě byl operován, ale jeho život už se nepodařilo zachránit. "Podle informací, které jsem dostal od vedení policie, byli v autobuse dva řidiči, ale oba usnuli. Teď je čeká výslech na policii," dodal Cavusoglu.

Podle turecké agentury Anadolu se sedm hráčů včetně Šurala vracelo ze zápasu pronajatým minibusem, zbytek mužstva a členové realizačního týmu cestovali klubovým autobusem nebo po vlastní ose, neboť po utkání dostali dvoudenní volno.

Záběry od nemocnice, kam přijíždějí blízcí hráčů. Šural na následky zranění zemřel | Video: Associated Press

Spolu s českým fotbalistou ve voze jeli Steven Caulker, Djalma Campos, Welinton Souza, Wanderson Baiano, Papiss Demba Cissé a Isaac Sackey, který v letech 2012 až 2016 hrál za Liberec a během působení na severu Čech se potkal i se Šuralem. Ghanský záložník utrpěl zlomeninu pravé ruky, zbylí hráči vyvázli z nehody s lehkými zraněními.

Šural měl za měsíc oslavit devětadvacáté narozeniny. Českou nejvyšší soutěž hrál rodák z Hustopečí za Brno, Liberec a Spartu, z níž v zimě přestoupil do Turecka.

"Jsme hluboce zasaženi tragickou zprávou o smrti našeho kamaráda a bývalého kapitána Josefa Šurala. Jeho rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast. Šury, nikdy na tebe nezapomeneme," uvedla na Twitteru Sparta, odkud Šural do Alanyasporu letos v lednu přestoupil.

Za národní tým odehrál dvacet zápasů a vstřelil jeden gól, zúčastnil se Eura v roce 2016. "Pepu jsem znal už z působení v Liberci. Byl to skromný a poctivý kluk, na kterého mi zůstanou jen ty nejhezčí vzpomínky," uvedl na webu FAČR reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý. "Ta zpráva mě hluboce zasáhla. Je to ztráta nejenom pro český fotbal, ale hlavně pro všechny blízké - pro ty, kteří ho dobře znali. Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině."

Tři měsíce staré záběry. Josef Šural podepisuje smlouvu s tureckým Alanyasporem: 

Josef Šural podepisuje smlouvu s tureckým Alanyasporem | Video: Alanyaspor
 

Právě se děje

před 35 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy