Tottenham v poslední minutě ztratil výhru nad Evertonem a remizoval 1:1

3. 4. 2023 23:44

Fotbalisté Tottenhamu v prvním utkání po odchodu trenéra Antonia Conteho ve 29. kole anglické ligy remizovali na hřišti Evertonu 1:1. Domácí vyrovnali v 90. minutě, oba týmy dohrávaly v oslabení. Dosavadní asistent Cristian Stellini, který vede Spurs do konce sezony, tak přišel o vítězný debut. Tottenham si přesto v neúplné tabulce polepšil na čtvrté místo.

Everton v 58. minutě přišel o záložníka Doucourého, který byl vyloučen za úder do obličeje po roztržce s Kanem. Devětadvacetiletý kanonýr za deset minut poslal hosty do vedení z penalty.

Kane zaznamenal 22. ligový gól v sezoně. Víc branek má na kontě pouze Nor Haaland z Manchesteru City (28). Kane navázal na dvě trefy během reprezentační přestávky, kdy se stal historicky nejlepším anglickým střelcem s 55 góly.

Tottenhamu zkomplikoval situaci střídající útočník Lucas Moura, jenž dostal v 88. minutě červenou kartu za tvrdý faul na Keanea. A právě obránce Evertonu chvíli nato vyrovnal výstavní dalekonosnou ranou. Díky němu se liverpoolský celek posunul ze sestupového pásma na 15. příčku.