Totálně jsme devalvovali skvělý začátek, prohlásil Čech

ČTK ČTK
13. 6. 2015 6:58
Brankář Petr Čech po prohře 1:2 na Islandu litoval, že se čeští fotbalisté vrátili v kvalifikaci mistrovství Evropy na začátek, protože přišli o luxusní náskok. O postup budou muset ještě bojovat.
Zklamaný Petr Čech. Češi si prohrou na Islandu zkomplikovali situaci ve své kvalifikační skupině.
Zklamaný Petr Čech. Češi si prohrou na Islandu zkomplikovali situaci ve své kvalifikační skupině. | Foto: Milan Kammermayer

Reykjavík - Brankář Petr Čech po prohře 1:2 na Islandu litoval, že se čeští fotbalisté vrátili v kvalifikaci mistrovství Evropy na začátek. Národní tým utrpěl po březnové domácí remíze 1:1 s Lotyšskem druhou bodovou ztrátu po sobě a klesl v tabulce skupiny na druhé místo o dva body za severského soupeře.

"Bohužel jsme se vrátili zpátky na začátek. Nahráli jsme si čtyřmi výbornými výsledky výhodu, kterou po těch čtyřech zápasech málokdo čekal. Bohužel v posledních dvou zápasech jsme ji totálně devalvovali," řekl Čech novinářům v Reykjavíku.

Vypadalo to dobře, gól nám ale ublížil

"Uhráli jsme bod s týmem, který o postup bojovat nebude (Lotyšsko) a vrátili jsme bohužel do hry Island. Po těch našich společných výsledcích 2:1 a 1:2 nám nepomůže ani vzájemná bilance," připomněl Čech podzimní vítězství nad Islandem 2:1 v Plzni.

Litoval, že národní tým na Islandu lacino ztratil náskok po vedoucí trefě Bořka Dočkala z 55. minuty.

"Ve chvíli, kdy jsme se dostali do vedení 1:0, vše vypadalo velmi dobře. Bohužel myslím, že ten gól nám paradoxně ublížil. Island začal hrát jednodušeji, agresivněji, vše jim začalo vycházet. Bohužel jsme neudrželi vedení dost dlouho, abychom oslabili jejich odhodlání vyrovnat. Začali jsme dělat víc chyb než do té doby a oni toho využili," podotkl gólman Chelsea.

Výrovnání jim dodalo sebevědomí a pohodu

Severský tým hned po pěti minutách vyrovnal a v 76. minutě otočil stav po chybě Lukáše Váchy. "Vyrovnáním se vrátili do hry, bylo vidět, jak jim to dodalo hodně sebevědomí a pohody. Je škoda, že jsme jim umožnili dát druhý gól po technické chybě, když jsme ztratili míč u vápna. Bod by byl solidní," uvažoval Čech.

Váchovi vůbec nic nevyčítal. "Jsme jeden tým, když se něco nepovede, tak se nepovede a jedeme dál. Ve fotbale se prostě chyby stávají," dodal třiatřicetiletý brankář.

 

Právě se děje

Další zprávy