To byla jízda. Manchester City po drtivém úvodu deklasoval Watford 8:0

21. 9. 2019 18:25
Hattrickem se blýskl Bernardo Silva. Pro oba týmy znamená výsledek klubový rekord.
Proti Watfordu si zahrál i kouč Pep Guardiola
Proti Watfordu si zahrál i kouč Pep Guardiola | Foto: Reuters

Fotbalisté Manchesteru City deklasovali v utkání 6. kola Premier League Watford 8:0. Domácí měli drtivý nástup a v úvodních 18 minutách nastříleli pět branek.

"Citizens" od samého úvodu předváděli ofenzivní podívanou. Hned v 1. minutě si na centr Kevina De Bruyneho naskočil David Silva a mezi 7. a 15. minutou se prosadili Sergio Agüero z penalty, Rijád Mahriz a Bernardo Silva a další ránu zasadil zlomenému soupeři Nicolás Otamendi.

Domácí se pak střelecky na čas odmlčeli, ale ani ve druhé půli nepolevili v tlaku a pětadvacetiletý Portugalec Bernardo Silva měl už po hodině hry na kontě první hattrick v kariéře. Skóre uzavřel pět minut před koncem De Bruyne.

Leicester otočil vývoj domácího zápasu proti Tottenhamu a zvítězil 2:1. Výraznou roli sehrál letos nově zavedený videorozhodčí, který neuznal po jedné brance na obou stranách.

Poprvé v 17. minutě odepřel gól Leicesteru. Skóre tak otevřel až po půlhodině hry útočník hostů Harry Kane, který po individuálním průniku do vápna v pádu přehodil vybíhajícího brankáře Kaspera Schmeichela. Pro šestadvacetiletého Angličana to byla již 13. branka do sítě Leicesteru v kariéře, jinému klubu víc nedal.

"Kohouti" mohli zdvojnásobit vedení po přestávce, ale trefu Serge Auriera v 65. minutě kvůli milimetrovému ofsajdu znovu odvolal VAR. Domácí tak dostali možnost k vyrovnání, které o čtyři minuty později zařídil Ricardo Pereira. V 86. minutě dokonal obrat James Maddison střelou z třiceti metrů na zadní tyč branky Paula Gazzanigy.

Finalista Ligy mistrů Tottenham utrpěl druhou porážku od začátku ligového ročníku, poprvé prohrál před necelým měsícem s Newcastlem. Naopak Leicester uspěl potřetí z posledních čtyř zápasů.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo: Leicester - Tottenham 2:1 (70. Pereira, 86. Maddison - 29. Kane), Burnley - Norwich 2:0 (10. a 14. Wood), Everton - Sheffield United 0:2 (39. vlastní Mina, 79. Mousset), Manchester City - Watford 8:0 (15., 49. a 61. B. Silva, 6. z pen. a 18. Agüero, 1. D. Silva, 13. Mahriz, 85. De Bruyne), Newcastle - Brighton 0:0.

Boxer Day zemřel čtyři dny po drsném knock outu

Boxer Patrick Day zemřel čtyři dny poté, co zkolaboval v zápase supervelterové váhy s Charlesem Conwellem. Američan utrpěl v desátém kole duelu vážný úraz mozku a zkolaboval. Lékaři jej uvedli do kómatu, ale z něj se už neprobral.

před 21 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.