Krev byla všude. Záložník Chelsea vyjel po kolegově přítelkyni, zbilo ho šest mužů

Jiří Škuba Jiří Škuba
21. 9. 2019 15:09
Jmenuje se Drinkwater, ale v jeho případě latinské rčení nomen omen evidentně selhává. Záložník Chelsea rád sáhne po ostřejším pití a teď lítá v dalším průšvihu.
Danny Drinkwater (Leicester)
Danny Drinkwater (Leicester) | Foto: ČTK

Tenhle přestup se Chelsea opravdu nepovedl. Londýnský klub předloni zaplatil za Dannyho Drinkwatera 35 milionů liber, tedy téměř miliardu korun, anglický záložník toho ovšem v dresu Blues moc neodkopal a nyní skončil na hostování do Burnley. Zato se proslavil několika pořádnými průšvihy.

Ten zatím poslední se datuje ke konci srpna, když vyrazil s přáteli pařit do nočního klubu v Manchesteru. Anglická média nyní získala záznam, na kterém Drinkwater razantní hlavičkou udeřil jiného muže do hlavy, načež se spustila hromadná bitka.

Celý incident měl vyprovokovat sám Drinkwater, který se pokusil sbalit přítelkyni Kgosi Ntlheho, hvězdy druholigového Scunthorpe United. "Je mi to jedno, kámo, jde se mnou domů," údajně prohlásil opilý Drinkwater.

Následně se spustila rvačka, kterou neměl devětadvacetiletý záložník šanci vyhrát. Vrhlo se na něj hned šest mužů, kteří na něj zaútočili pěstmi, kopanci a nespecifikovaným tupým předmětem.

"V jednu chvíli Drinkwater ležel na zemi stočený do klubíčka. Útočníci mu skákali po nohou a křičeli: zlámejte mu hnáty! Moc dobře věděli, že je to fotbalista a že takto přijde o zdroj své obživy," prohlásil jeden ze svědků incidentu. "Všude byla krev… Bylo to strašné," popisoval další návštěvník nočního klubu.

Drinkwater z incidentu vyvázl s natrženými vazy v kotníku, s oteklým obličejem, zakrváceným okem a rozsáhlými pohmožděninami na pažích a ramenou. Dá se předpokládat, že bude mimo hru nejméně měsíc.

"Danny je zdevastovaný, jeho zranění jsou značná. Je na tom špatně i psychicky. Cítí se naprosto ponížený a uvědomuje si, že do podobné situace se už nikdy nemůže dostat. Sám přiznává, že byl mimořádně opilý," prohlásil zdroj blízký hráčovu okolí.

Sám Drinkwater po pobytu v nemocnici raději pláchl do Španělska. Měl obavy, co by mu řekli šéfové klubu, kdyby ho viděli ve stavu, v jakém byl.

Přitom neuběhlo ani půl roku, kdy Drinkwater způsobil nehodu pod vlivem alkoholu. Poblíž Manchesteru narazil opilý do zdi a utrpěl lehčí zranění. Soud mu následně uložil trest 70 hodin veřejně prospěšných prací a zákaz řízení na 20 měsíců. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

Další zprávy