Z otloukánka šampion. Tak Vrba za pět let proměnil Plzeň

Dva tituly, vyřazená Neapol, dva postupy do Ligy mistrů i český pohár. Podívejte se, jak za pět let Pavel Vrba proměnil Viktorii Plzeň z otloukánka v šampiona.
Pavel Vrba, možná nejobletovanější český kouč současnosti, slaví pět let na lavičce Viktorie Plzeň. Pojďte se podívat, co za tu dobu s druhdy (pod)průměrným týmem dokázal.
Vraťme se pěkně na začátek. Viktoria Plzeň po devátém kole sezony 2008/2009 má na kontě pouhé tři body (za výhru v prvním kole nad Žižkovem) a vyhazuje trenéra. Kterým je shodou okolností Jaroslav Šilhavý, aktuálně asi druhá největší česká trenérská osobnost. "Přiznám se, že mi ho bylo trochu líto. On hlavně v poslední době prokazuje, jak výborný je trenér," tvrdí dnes v rozhovoru na webu Plzně Vrba .
Vrba tehdy přichází do Čech ze slovenské Žiliny, která se jej po dvou letech nečekaně zbavuje, ač s týmem získal titul v Corgoň lize.
A start se Vrbovi povedl na výbornou. Nejprve Viktoria remizuje se Spartou (kterou poprvé vede Jozef Chovanec) 1:1. Poté porazí Bohemku a následně postoupí přes Hlavice do čtvrtfinále poháru.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Reuters Jakub Šafránek, Reuters, Eduard Erben
8. 10. 2013 13:17
Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, co Pavel Vrba za pět let ve Viktorii Plzeň dokázal.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy