Tipsport ligu vyhrála Příbram. Liberec skončil třetí

27. 1. 2008 15:39
Příbram porazila ve finále Teplice 1:0
Stoj na míči: z trávníku šel chlad
Stoj na míči: z trávníku šel chlad | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Velké překvapení přinesl zimní fotbalový turnaj Tipsport liga. V nedělním finále si vítězství vybojovali hráči druholigové Příbrami, kteří porazili Teplice 1:0.

Příbram otevřela skóre zápasu už ve 4. minutě, kdy se do zakončení probil Nechvátal. Tepličtí se poté snažili o vyrovnání, ale defenzivní blok druholigového týmu pracoval na výbornou.

Teplicím se branku vstřelit nepodařilo, a tak se hráči Příbrami mohli radovat z překvapivého triumfu

Vítězům připadne finanční odměna v hodnotě 300 tisíc korun, Teplice získají 100 tisíc.

Na třetím místě skončil Liberec, který si poradil se slovenskou Artmedií Petržalkou.

Na umělé trávě v Edenu, byl k vidění velmi tvrdý vyrovnaný zápas, který příliš fotbalové krásy nepobral. Utkání rozhodla 73. minuta, kdy liberecký Hudson zabojoval na pravé straně, na hranici pokutového území našel Holeňáka, který si zkušeně zpracoval míč a pohodlně skóroval.