Teplice prohrály v Liberci.Čelo tabulky se jim vzdaluje

11. 4. 2010 19:18
Mladá Boleslav - Jablonec 1:2, Liberec - Teplice 1:0
Teplice prohrály v Liberci 0:1
Teplice prohrály v Liberci 0:1 | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Jablonce porazili ve 24. kole Mladou Boleslav 1:2 a se 47 body se dotáhli na druhou Spartu.

Tu však čeká pondělní derby se Slavií.

Možnost srovnat se zmíněnou dvojicí krok propásly Teplice, které prohrály 0:1 v Liberci.

Další výrazný krok v boji o záchranu udělalo Kladno, které snížilo ztrátu na čtrnácté Slovácko na pouhé dva body.

Mladá Boleslav toužila prodloužit svou třízápasovou vítěznou šňůru, Jablonec však nepatří mezi její oblíbené soupeře.

Statistika se začala potvrzovat hned zkraje utkání. Jablonecká ofenziva hýřila aktivitou a domácí brankář Šeda měl plné ruce práce. V 6. minutě sice mířil Kovařík ještě v pádu vedle, ale Jarolímovu střelu musel vytáhnout na roh. Nebezpečím zaváněla také akce Haurdiče, ale gól přinesla až hlavička Lafaty.

O chvíli později mohl srovnat Chramosta, ale Kuličovo vysunutí zakončil pouze do tyče. To Severočeši byli efektivnější. Trefou z hranice šestnáctky podruhé skóroval Kovařík.

Ve druhém poločase si hosté hlídali dvoubrankové vedení, a tak se domácí prosadili do šancí jen párkrát. Nejnadějněji vypadala hlavička Chramosty, kterou však Jablonský dokázal na poslední chvíli vykopnout z brankové čáry. A tak se modrobílí čestného úspěchu dočkali až v nastaveném čase, když se trefil k tyči Chramosta.

Teplice se trápí dál

Týmy ze severu Čech toho divákům příliš nepředvedly. Zpočátku byly aktivnější Teplice, ale gólovou radost jim nepřinesla ani teč Zoubeleho ani lob Mahmutoviče.

Krátce před odchodem do šaten stáhl v pokutovém území Nezmara Lukáš a nařízenou penaltu proměnil Dočkal.

Teplice si vytvořily větší tlak až v závěru zápasu, ale brankář Hauzr zářil. K vyrovnání nepomohlo ani povolání gólmana Slavíka do soupeřovy šestnáctky.

Ke středu tabulky stoupá Příbram, která porazila Brno 3:1 a svého nedělního soupeře přeskočila na desátém místě.

Domácí vstoupili do utkání s hladem po útočení, což korunoval ve 22. minutě gólem z hranice šestnáctky Klesa. Brněnské vyrovnání zařídil o dvacet minut později expříbramský Kalabiška.

Po změně stran šla Příbram znovu do vedení. Na roh Pilíka si nejlépe vyskočil Šmejkal. Domácí se hnali i nadále do útoku, ale z mnoha šancí dokázali využít už jen tu Huňovu ze 72. minuty.

Smůla se nalepila na Plzeň

Na nepřízeň štěstí mohou žehrat fotbalisté Plzně. Těm ve skórování dvakrát zabránila nastřelená tyč a jednou neproměněná penalta.

Pavel Horváth neproměnil penaltu
Pavel Horváth neproměnil penaltu | Foto: aktualne.cz

Dvojnásobně se Blahova brána rozezvučela v 15. minutě po Bystroňově hlavičce a následné dorážce Střihavky. To domácí se po půlhodině z vedení radovali. Rázně míč za brankovou čáru protlačil Hubník.

Po přestávce mohl vedení zvýšit Šultes, ale Ticháčka neprostřelil. Dvacet minut před koncem byli hosté blízko k vyrovnání, ale zkušený Horváth při penaltě neuspěl.

Boj o záchranu se začíná notně zamotávat. Kladno totiž znovu vyhrálo a dotahuje se na Slovácko.

Středočeši v utkání s Českými Budějovicemi sice prohrávali po trefě Otepky, ovšem brzy po přestávce vyrovnal Holub a důležité tři body vystřelil deset minut před koncem Tatanašvili.

24. kolo první fotbalové ligy:

Mladá Boleslav - Baumit Jablonec 1:2 (0:2)
Branky:
90.+2 Chramosta - 28. Lafata, 45. J. Kovařík. Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Vysloužil. ŽK: Kúdela, Mendy, Procházka, Sedláček, Kalina - Haurdič, Zábojník, Drsek. Diváci: 3451.
Mladá Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička (81. Bořil) - Kúdela, Sylvestre, Mendy, Sedláček - Kulič (64. Táborský), Chramosta. Trenér: Stanner.
Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Haurdič (58. Michálek), Loučka, Jarolím, Eliáš (89. Krejčí), J. Kovařík - Lafata (87. Pekhart). Trenér: Komňacký.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Branka:
34. Hubník. Rozhodčí: Královec - Gallo, Jiřík. ŽK: Hiedenreich, Bajer - Limberský. Diváci: 3370.
Olomouc: Blaha - Janotka, Komárek, Škerle, Heidenreich - Bajer, Rossi, Kaščák, Hořava (86. Navrátil) - Hubník (66. Ordoš), Šultes (79. Petr). Trenér: Psotka.
Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Rada (79. Lecjaks), Horváth - Petržela, Bakoš, Kolář (86. Rýdel) - Střihavka (62. Rezek). Trenér: Vrba.

1. FK Příbram - 1. FC Brno 3:1 (1:1)
Branky:
22. Klesa, 53. Šmejkal, 72. Huňa - 42. Kalabiška. Rozhodčí: Adámek - Novák, Lakomý. ŽK: Plašil - Husár. Diváci: 3016.
Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, Štochl, Šmejkal - Klesa (90. Rodrigues), Hušbauer, Tarczal, T. Pilík - Huňa (88. Borek), Wágner (73. Fantiš). Trenér: Marko.
Brno: Bureš - Križko (86. Chlup), Dvorník, Pernica, Husár - Rabušic (67. Okleštěk), Borák, Křeček, Polách (81. Šural), Kalabiška - Došek. Trenér: Beránek.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 1:0 (1:0)
Branka:
44. Dočkal z pen. Rozhodčí: Mikel - Slavík, Tacina. ŽK: Papoušek, Vácha, Holeňák, Vojta - Stožický, Lukáš, Rosa. Diváci: 3728.
Liberec: Hauzr - Zeman, Polák, Kelič (51. Holeňák), Janů (46. Liška) - Dočkal, Gecov, Papoušek (79. Vojta), Vácha, Vulin - Nezmar. Trenér: Petřík.
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič (75. Verbíř), Vachoušek, Matula, Stožický - Mahmutovič, Vondrášek (12. Zoubele). Trenér: Plíšek.

SK Kladno - Dynamo České Budějovice 2:1 (0:1)
Branky:
53. Holub, 82. Tatanašvili - 20. Otepka. Rozhodčí: R. Hrubeš - Šterba, Teuber. ŽK: Holub, Novotný, Tatanašvili - Krob, Sedláček. Diváci: 1940.
Kladno: Kostolanský - Mráz, Beneš, Gross, J. Procházka - Strnad - Zoubek (85. Cigánek), Holub, Novotný (90. Lička), Bartoš - Tatanašvili (90. Zachariáš). Trenér: S. Procházka.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Hunal (75. Meszároš), Krob (86. Ondrášek) - Hudson (69. Stráský), Otepka, Černák, Riegel, Šíma - Sedláček. Trenér: Šilhavý.