Teplice po infarktovém závěru prohrály s Hapoelem 1:2

yac
20. 8. 2009 20:08
Hapoel vstřelil vítězný gól v nastavení
Teplice v prvním zápase čtvrtého předkola Evropské ligy doma prohrály 1:2.
Teplice v prvním zápase čtvrtého předkola Evropské ligy doma prohrály 1:2. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Teplice - Teplice nevykročily dobře do čtvrtého předkola Evropské ligy, když na domácí půdě prohrály s Hapoelem Tel Aviv 1:2.

Všechny branky padly po přestávce, když se nejprve trefil z penalty brankář Enyeama, aby minutu před koncem řádné hrací doby srovnal Vondrášek.

Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, strhl vedení na stranu hostů ve čtvrté minutě nastavení po individuální akci Vermuth.

V první půli se sice domácí prezentovali útočnou aktivitou, ale také velkým množstvím nepřesností v rozehrávce, které Haopelu usnadňovaly obranu.

Konečně: Slavia v Evropě zabrala, potopila Bělehrad
Liberec šokoval Rumunsko. Nepokoje ukončily zápas

Domácí se i tak dostali do několika nadějných šancí. Hned v páté minutě zahrály Teplice z přímého kopu signál, ale Mareš u tyčky trefil jen svého spoluhráče Mahmutoviče.

Izraelský tým hrál na Stínadlech sice kombinačně velice přesně, avšak do gólových příležitostí se v první půli nedostal, a tak další šance byla opět na kopačkách domácích.

Dostal se do ní po půlhodině hry Ljevakovič, který pěkně střílel z přímého kopu, ale jeho ránu brankář Enyeama vytěsnil i s pomocí tyče na roh. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Teplice přišly o nadějnou remízu v nastavení

Po půli se začali prosazovat i hosté, kteří dále dobře kombinovali a tentokrát se dostali i do příležitostí. Pěknou ranou se například prezentoval hostující Mechanema, který ale branku netrefil.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Dobrou šanci měl i střídající Zahavi, jehož pokus ale bez problémů zneškodnil domácí brankář Grigar.

První gólový moment tak přišel až ve dvaasedmdesáté minutě, kdy pronikajícího útočníka Hapoelu fauloval Vidlička a norský sudí neváhal ukázat na značku pokutového kopu. Penaltu bezpečně proměnil nigerijský brankář Enyeama.

Hosté se dostávali i do dalších šancí, ale domácí nakonec přeci jen gól naděje vstřelili. Střídající Verbíř minutu před koncem nacentroval na Tomáše Vondráška, který vyrovnal na 1:1.

Jenže to nebylo na Stínadlech vše, ve čtvrté minutě nastavení se totiž k balonu dostal hostující Vermuth, který si pohrál s obranou domácích a zblízka překonal Grigara.

Hosté tak vezou do odvety nadějný výsledek, naopak Teplice se budou muset v Izraeli hodně snažit, aby dokázaly do hlavní fáze Evropské ligy postoupit.

Utkání 4. předkola Evropské ligy:

FK Teplice - Hapoel Tel Aviv 1:2 (0:0)

Branky: 89. Vondrášek - 74. Enyeama z pen., 90.+4 Vermuth. Rozhodčí: Berntsen - Rästad, Larsen (všichni Nor.). ŽK: Vidlička - Jadin, Zandberg, Enyeama. Diváci 5122.

Sestavy:

Teplice: Grigar - Vidlička, Klein, Lukáš, Rosa - Ljevakovič, Vachoušek, Matula, Stožický - Mareš (59. Vondrášek), Mahmutovič (80. Verbíř). Trenér: Plíšek.

Hapoel:Enyeama - Bondarv, Badir, Da Silva, Ben Dajan - Jadin, Natcho, Vermuth, Zandberg (62. Zaháví) - Yeboah (80. Mentešašvili), Šechter (86. Lala). Trenér: Gutman.