Liberec šokoval Rumunsko. Nepokoje ukončily zápas

Red Spo
20. 8. 2009 21:39
Domácí fandové vtrhli na hřiště za stavu 0:2
Slovan Liberec nakročil do čtvrtého kola Evropské ligy dobře. (Ilustrační foto)
Slovan Liberec nakročil do čtvrtého kola Evropské ligy dobře. (Ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Bukurešť - Překvapivě dobrým výsledkem 0:2 vkročil v Bukurešti do čtvrtého předkola Evropské ligy Slovan Liberec.

Po gólech Lišky a v závěru Blažka si veze do odvety velice dobrou pozici, kterou ovšem ještě může UEFA změnit, neboť v závěru utkání vtrhli na hřiště nespokojení fanoušci a sudí museli zápas ukončit.

Je tak možné, že UEFA bude zápas kontumovat, či dokonce Bukurešť z pohárů vyloučí.

Teplice po infarktovém závěru prohrály s Hapoelem 1:2
Konečně: Slavia v Evropě zabrala, potopila Bělehrad

Liberec utkání dobře začal, když už v páté minutě nacentroval do vápna Dočkal a Jiří Liška se hlavou nemýlil.

O pět minut později navíc hosté mohli vést už o dvě branky, ale Kerič tísněn dvěma obránci v nadějné pozici jen nastřelil brankáře Dolhu.

Bukurešť se v prví půli dostala jen do větší šance, když z dálky pálil ve čtyřiatřicáté minutě Adrian Christea, jehož střelu brankář Hauzr stačil pouze vytěsnit na roh.

Utkání bylo kvůli výtržnostem fanoušků předčasně ukončeno

První velkou šanci druhé půle měl domácí Ndoye, ale jeho ránu Hauzr dokázal zneškodnit, přičemž hned z protiakce se ve velké šanci zjevil Dočkal, ale jeho ránu vyrazil Dolha na roh.

Uktání ukončily nepokoje domácích fandů. (Ilustrační foto)
Uktání ukončily nepokoje domácích fandů. (Ilustrační foto) | Foto: Václav Rojík

Z něj měl Slovan další obrovskou příležitost, ale Vulin nedokázal protlačil z těsné blízkosti balon do branky ani hlavou, ani nohou.

Po hodině hry se probrali domácí, kteří se začali tlačit do šancí. Do pokutového území brankáře Hauzra pršely střely a centry a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy Dinamo srovná skóre.

Jenže srovnání nepřišlo a tlak domácích zmizel stejně rychle jako přišel.

A k radosti hostujících fandů navíc Slovan dokázal přidat ještě jednu branku, když se pět minut před koncem prosadil po samostatné akci Blažek.

Hned v zápětí měl šanci na gól Kerič, ale střela mu nevyšla. Nespokojení domácí fanoušci pak vtrhli na hřiště a rakouští rozhodčí byli nuceni utkání dvě minuty před koncem ukončit.

Bukurešti tak hrozí i kontumace, případně i vyřazení z poháru. Liberec si v každém případě v Rumunsku vybojoval velkou šanci na postup do hlavní fáze Evropské ligy.

Dinamo Bukurešť - Slovan Liberec 0:2 (0:1) ukončeno v 88. minutě

Branky: 5. Liška, 84. Blažek. Rozhodčí: Einwaller - Heim, Strasser (všichni Rak.). ŽK: Zicu - Gecov. Diváci: 11.000.