Teplice kopaly proti Slavii tři penalty. Dvě proměnily

14. 4. 2011 19:55
Čtvrtfinále (1. zápas): Teplice - Slavia 2:1 (1:0)
Pavel Verbíř
Pavel Verbíř | Foto: FK Teplice

Teplice - Fotbalisté Teplic úspěšně vkročili do čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. V úvodním zápase vyhráli 2:1, když oba jejich góly zařídil z pokutových kopů veterán Pavel Verbíř.

K dispozici přitom měli hned tři penalty, tu první však v úvodním poločase neproměnil kapitán Štěpán Vachoušek.

První pokutový kop proměnil Verbíř ve 45. minutě, a i když po hodině hry vyrovnal matador v dresu Slavie Stanislav Vlček, ve čtvrté minutě nastavení druhého poločasu opět zachoval Verbíř pevné nervy.

Kroměříž šokovala v poháru Brno. Sigma zdolala Jablonec

Teplicím závěrečný nápor nepřekazilo ani to, že byl v 84. minutě vyloučen útočník Libor Došek.

Slavii naopak nemůže těšit ani fakt, že po třech ligových zápasech bez gólu přerušila střeleckou impotenci. Naposledy se trefila téměř před měsícem v domácím zápase právě proti Teplicím.

Odveta se hraje v Praze příští čtvrtek.

Slavia může litovat zahozených šancí ve druhé půli

Zatímco domácí tým nastoupil do utkání v nejsilnější možné sestavě, trenér Slavie Michal Petrouš poslal do základní sestavy jen tři hráče, kteří od úvodu hráli v pondělním ligovém derby se Spartou.

Už po pěti minutách nařídil sudí Mikel po střetu brankáře Slavie Zlámala s Mahmutovičem první penaltu, tu však Vachoušek kopl lajdácky, kdyžpomalou střelou po zemi o více než metr netrefil bránu.

Stanislav Vlček
Stanislav Vlček | Foto: Ludvík Hradilek

Slavii mohl dostat do vedení v 35. minutě Vlček, který šel sám na brankáře Grigara, gólmana Teplic však neprostřelil.

V závěru poločasu pak udělal klukovinu obránce Slavie Čelůstka, který sáhl rukou do Rosova hlavičkového pokusu, k následnému pokutovému kopu se postavil Verbíř a ten naopak Zlámala suverénně překonal.

V 62. minutě však bylo srovnáno. Po centru Trubily se objevil před Grigarem volný Vlček, který ve svém prvním jarním startu v základní sestavě nedal Grigarovi šanci.

Otočit výsledek pak mohli Koreš a Pospěch, ani jeden z nich však z velkých šancí Grigara nepřekonali.

A tak přišel trest. Ve třetí minutě nastavení se oslabené Teplice vrhly do útoku, Mahmutoviče srazil v pokutovém území Trubila a i druhý pokutový kop Verbíř bezpečně proměnil.

Výsledek:

FK Teplice - Slavia Praha 2:1 (1:0)
Branky:
45. a 90.+4 obě z pen. Verbíř - 62. Vlček. Rozhodčí: Mikel - Marek, Nádvorník. ŽK: Mareš, Vidlička, Ljevakovič - Zlámal, Koubský. ČK: 84. Došek (Teplice). Diváci: 2311.
Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř, Čajič (72. Kalivoda), Ljevakovič, Mareš (83. Matula) - Vachoušek (65. Došek) - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.
Slavia: Zlámal - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Trubila - Hora (54. Černý), Dembélé (88. Petrák), Milutinovič (60. Janda), Koreš - Pospěch, Vlček. Trenér: Petrouš.