Kroměříž šokovala v poháru Brno. Sigma zdolala Jablonec

13. 4. 2011 20:20
Olomouc - Jablonec 2:0, Brno - Kroměříž 2:1
Fotbalisté Sigmy Olomouc slaví vítězství.
Fotbalisté Sigmy Olomouc slaví vítězství. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Olomouce vstoupili do čtvrtfinále Ondrášovka Cupu proti Jablonci vítězně, když na domácí půdě Severočechy porazili 2:0.

Úvodní gól vstřelil v 51. minutě Hořava, druhou trefu přidal o čtvrt hodiny později Šultes.

Odveta je na programu za dva týdny v Jablonci.

Plzeň začala čtvrtfinále poháru porážkou v Boleslavi

Fotbalová nepohoda, která olomoucký tým v posledních týdnech provází, se přenesla i do úvodních minut pohárového střetnutí. Ke zteči zavelel až po dvacet minutách svým průnikem a nepřesnou střelou Janotka. Od té doby byli domácí výrazně aktivnější, což rezultovalo v Rossiho hlavičku do tyče a gólovku Šultese.

Brzy po přestávce se Hanáci dočkali ukončení dlouhého gólového půstu v mistrovských utkáních. Na Vepřekův centr si naběhl Hořava a Olomouc po 420 minutách konečně ochutnala gólovou radost. V 66. minutě se trefil i Šultes, který zužitkoval krásné vybídnutí Navrátila.

Brněnská ostuda s Kroměříží

Brno, kterému hrozí vážné záchranářské starosti, si letošní renomé nevyspravilo ani v poháru. Přitom čtvrtfinálovým soupeřem mu je třetiligová Kroměříž. Celek MSFL se však papírového favorita nezalekl a snažil se s ním hrát rovnocennou partii.

To se mu na přelomu poločasů vyplatilo, když ve 44. minutě otevřel skóre Janča a chvíli po změně stran zvýšil Hromek. Až poté se domácí dostali do většího tlaku, který ovšem využili až v samém závěru ke snížení Simerského.

Začtrnáct dnů v odvetě tak budou Brněnští mít co napravovat.

Čtvrtfinále fotbalového Ondrášovka Cupu - první zápas:

SK Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec 2:0 (0:0)
51. Hořava, 66. Šultes. Rozhodčí: Kovařík - Gallo, Szarowski. ŽK: Kučera - Drsek, Kovařík. Diváci: 1810.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Schulmeister (60. Navrátil), Ordoš (89. Doležal), Šultes (86. Přikryl). Trenér: Psotka.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Drsek, Pavlík, Jablonský (85. Kocourek) - Loučka - Vošahlík (54. Vaněk), Jarolím, Piták (78. Třešňák), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

FC Zbrojovka Brno - Hanácká Slavia Kroměříž 1:2 (0:1)
88. Simerský - 44. Janča, 46. Hromek. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Handlíř. ŽK: Maroši, Rabušic - Klabal. Diváci: 515.

Brno: Bureš - Husár, Jílek (70. Šamánek), Migliorini (46. Maroši), Pejič - R. Valenta, Rýdel, Simerský, Borek - T. Došek, Kalabiška (46. Rabušic). Trenér: Večeřa.
Kroměříž: Vogl - Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík - Havlík (73. Handl), Hromek, Budín, Poturovič (82. Janoštík) - Janča (90. Šimoňuk), Fiala. Trenér: Lehkoživ.