Takhle pálí Hložek. Podívejte se, jak český útočník rozhodl o výhře Leverkusenu

Rudolf Černík Rudolf Černík
24. 4. 2023 11:14
Dal gól ve čtvrtek a pojistil postup Leverkusenu do semifinále fotbalové Evropské ligy, trefil se i v neděli a zařídil Bayeru vítězství v německé lize nad Lipskem. Český útočník Adam Hložek prožívá vydařené období.
Sestřih utkání Leverkusen - Lipsko včetně vítězného gólu Adama Hložka | Video: Asociated Press

Ve čtvrtek pečetil rodák z Ivančic výhru 4:1 v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy s belgickým Saint-Gilloise, a Leverkusen se tak může těšit na souboj s Mourinhovým AS Řím o postup do finále.

V neděli nechyběl dvacetiletý český reprezentant v základní sestavě Bayeru znovu a opět se prosadil.

Hostující Lipsko sice bylo v utkání 29. kola Bundesligy herně lepší, jenže ve 40. minutě zakončil Hložek rychlý kontr přesnou střelou placírkou.

Byl to jeho pátý zásah v této ligové sezoně, domácí pak vedení udrželi a pět minut před koncem ho ještě zvýraznili díky penaltě.

Zajímavostí je, že Leverkusen nezahrával za celý zápas ani jeden roh (Lipsko jich mělo devět), na držení míče zaostával 37:63.

Hložek dostal v odborném magazínu Kicker za svůj výkon známku 3 na šestibodové stupnici, kde jednička je nejlepší. Čtyři jeho spoluhráči si vysloužili lepší hodnocení.

Bayer vyhrál čtvrté z pěti posledních utkání, v soutěži momentálně není klub s lepší formou.

Leverkusen neprohrál poosmé v řadě a vrátil se na šestou příčku zajišťující účast v Evropské konferenční lize. K pátému Lipsku (Evropská liga) se přiblížil na čtyři body, na čtvrtý Freiburg, který drží poslední místo pro postup do Ligy mistrů, ztrácí šest bodů.