Stíhání zastaveno. Úřady už nevyšetřují bývalého šéfa FIFA Blattera kvůli korupci

ČTK ČTK
11. 4. 2020 11:00
Úřad švýcarského veřejného žalobce zastavil jedno ze dvou vyšetřování týkajících se bývalého prezidenta fotbalové federace FIFA Seppa Blattera. Podle deníků Le Monde a Süddeutsche Zeitung nebude čtyřiaosmdesátiletý Švýcar stíhán v případu prodeje televizních práv Karibské fotbalové unii (CFU).
Foto: Reuters

Švýcarské úřady Blattera od roku 2015 vyšetřovaly kvůli podezření, že podepsal s CFU kontrakt nevýhodný pro FIFA. Šéfem karibské konfederace byl tehdy Jack Warner, jenž později dostal doživotní zákaz působení ve fotbale a ve Spojených státech amerických byl obviněn z korupce. Smlouva zaručovala CFU televizní práva na MS 2010 a 2014 za 600.000 dolarů, což byla částka pod tržní hodnotou.

Blatter v pátek agentuře AFP řekl, že vyrozumění od švýcarského žalobce ještě osobně nedostal. Stále nicméně čelí žalobě za kontroverzní platbu ve výši dvou milionů dolarů bývalému šéfovi evropské federace UEFA Michelu Platinimu z února 2011.

"Až bude uzavřen i tenhle případ, vyzvu FIFA k mé rehabilitaci, protože mě etická komise FIFA suspendovala na základě obvinění švýcarské justice," řekl Blatter, jenž byl odvolán z pozice šéfa světového fotbalu po 17 letech na konci roku 2015 a dostal šestiletý zákaz účasti na aktivitách FIFA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy