Sudí obrali Mexičany o dva regulérní góly. Ti přesto vyhráli

13. 6. 2014 19:55
Fotbalisté Mexika vstoupili do turnaje výhrou nad Kamerunem 1:0. Mohla vyhrát i vyšším rozdílem, sudím jim však kvůli domnělým ofsajdům neuznali dva regulérní góly. | Foto: Reuters

Natal - Úřadující olympijští vítězové, fotbalisté Mexika, vyhráli ve svém úvodním zápase na mistrovství světa v Brazílii nad Kamerunem 1:0, když o jejich vítězství rozhodl v 61. minutě Oribe Peralta. Mexičané se tak ve skupině A zařadili na druhé místo za domácí výběr.

Zápas jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Výhra Mexičanů však mohla být výraznější, kolumbijští sudí jim však kvůli signalizovanému ofsajdu neuznali dva regulérní góly.

I ve druhém zápase na šampionátu se tak rozhodčí dopustili fatální chyb. V úvodním duelu šampionátu Brazilci vyhráli nad Chorvatskem i díky proměněnému pokutovému kopu Neymara, který však byl nařízen rovněž chybně, protože Fred pád v pokutovém území nasimuloval.

Mexiko se dočkalo po hodině hry

Mexičané, kteří měli v hustém dešti od začátku jasně navrch, se poprvé mohli na sudího zlobit ve 12. minutě. Giovani dos Santos dostal od Aguilara míč za obranu, jeho branka ale po chybně odmávaném ofsajdu neplatila.

Podruhé se Dos Santos prosadil po půlhodině hry po tečovaném rohu, ale kolumbijský rozhodčí Wilmar Roldán opět pro neexistující ofsajd gól neuznal.

Do šance se dostal také Márquez, který jako první hráč nastoupil s kapitánskou páskou na čtyřech šampionátech. Mexický stoper však historický zápis gólem neoslavil, protože se při zakončení srazil se spoluhráčem.

Mexiko se dočkalo až po hodině hry, kdy Peralta dorazil do sítě Dos Santosovu střelu.

Gólman Ochoa zachránil Mexiku výhru

Napravil tak zaváhání z úvodu druhého poločasu, kdy šel sám na brankáře Itandjeho, a v sedmém soutěžním utkání si připsal už devátý gól.

Kamerun zahrozil za celý zápas jen třikrát a ve dvou případech u toho byl kapitán Eto'o. V prvním poločase po průniku Assou-Ekotta střílel těsně vedle, v závěru zápasu se pak sám dostal do vápna, jeho zpětnou přihrávku ale na poslední chvíli odvrátila obrana.

Přesto mohl Kamerun bodovat, protože obrovskou možnost měl v nastaveném čase Moukandjo. Po centru Assou-Ekotta hlavičkoval zcela sám, jenže s jeho pokusem si skvěle poradil brankář Ochoa.

Mexiko se tak díky vítězství na čtvrtý pokus dočkalo na mistrovství světa prvního vítězství nad africkým soupeřem. Naopak černá série Kamerunu pokračuje, z posledních 14 zápasů na šampionátech dokázal vyhrát jediný.

Výsledek skupiny A:

Mexiko - Kamerun 1:0 (0:0)

Branka: 61. Peralta. Rozhodčí: Roldán - Clavijo, Díaz (všichni Kol.). ŽK: Moreno - Nounkeu. Diváci: 39.216.
Mexiko: Ochoa - Rodrigo Pinedo, Márquez, Moreno - Aguilar, H. Herrera (90.+2 Salcido), Vázquez, Guardado (69. Fabián), Layún - Peralta (73. Hernández), G. Dos Santos. Trenér: M. Herrera.
Kamerun: Itandje - Djeugoué (46. Nounkeu), N'Koulou, Chedjou, Assou-Ekotto - Mbia, A. Song (79. Webó), Enoh - Moukandjo, Eto'o, Choupo-Moting. Trenér: Finke.