VIDEO Šokující rozhodnutí. Japonský sudí terčem kritiky

Sport Sport
13. 6. 2014 0:35
Japonský sudí Jujči Nišimura výrazně ovlivnil zahajovací duel mezi Brazílií a Chorvatskem.
Podívejte se na souboj Lovrena s Fredem. | Video: www.youtube.com

Sao Paulo - První zápas světového šampionátu a hned je v hlavní roli rozhodčí. Japonský sudí Jujči Nišimura výrazně ovlivnil zahajovací duel mezi Brazílií a Chorvatskem.

Po sedmdesáti minutách hry odpískal pokutový kop pro domácí, když posoudil jako faul v podstatě nevinný souboj chorvatského stopera Lovrena s brazilským útočníkem Fredem. Penaltu pak se štěstím proměnil Neymar a vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Na sociálních sítích se ihned objevily kritické ohlasy na adresu hlavního rozhodčího. "Říká se, že velké týmy přitahují velká rozhodnutí rozhodčích. Tohle byl jednoznačný příklad. Pro mě to penalta prostě nebyla," napsal na twitter bývalý anglický rozhodčí Graham Poll.

"Špatně odpískaná penalta, ale počítá se," přidal se bývalý nizozemský reprezentant Ruud Gullit. "Šokující rozhodnutí," nebral si servítky Patrik Berger.

Kovač: To můžeme jet rovnou domů

Chorvaté se bezprostředně po utkání k penaltě nevyjadřovali. "Zápas jsme ztratili až ve druhé polovině utkání. Škoda, protože jsme pracovali dobře. Přesto na sebe můžeme být hrdí a teď musíme porazit Kamerun," uvedl záložník Ivan Rakitič.

Na tiskové konferenci už byl ale sdílnější kouč Niko Kovač. "Jestli tohle byla penalta, tak už nehrajeme fotbal ale basketbal. Je to ostuda. To už to můžeme rovnou zabalit a jet domů. Neustále se mluví o respektu, ale Chorvatsko dnes žádný respekt nedostalo. Pokud se bude v tomto trendu pískání pokračovat, tak na mistrovství musí být tak sto penalt. Byl to cirkus," rozčiloval se bývalý hráč Bayernu Mnichov.

Přísné rozhodnutí japonského rozhodčího otevřeně kritizovali ve studiu České televize také experti Ivan Hašek a Ladislav Vízek.

Hašek: Tohle bylo trochu moc

"Brazílie podle mě vyhrála nezaslouženě a trochu šťastně. Ke konci už jsem fandil Chorvatům, aby vyrovnali. Byla to strašně přísná penalta, Fred to výrazně přihrál. Chápu, že jsou domácí chránění, ale tohle bylo moc," řekl Hašek.

"Takhle by mistři světa neměli hrát. Penalta byla hodně přísná. Pokud budou rozhodčí pokračovat v tomhle trendu, tak to budou mít třeba Italové hodně těžké. Bylo to z hlediska rozhodčího rozpačité, sporný byl i neuznaný gól Chorvatů," dodal Vízek.

Trenér Brazílie: Jasná penalta!

Trenér kanárků Luiz Felipe Solari měl přitom krátce po utkání úplně odlišný názor. "Viděl jsem teď tu situaci asi desetkrát a jsem si jistý, že to byla penalta," řekl. 

"Sudí je však ten, kdo rozhoduje, a on to viděl stejně jako já. Musím svým hráčům složit kompliment, protože hráli s velkým odhodláním. A i když byli pod velkým tlakem, dokázali zápas otočit."

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy